Son Dakika Haberi: Sıfır Araç Fiyatlarına 250 Bin TL İndirim Geldi Toyota, Ford, Hyundai, Nissan...

Son Dakika Haberi: Sıfır Araç Fiyatlarına 250 Bin TL İndirim Geldi Toyota, Ford, Hyundai, Nissan...
YAYIN TARİHİ: 25.01.2022 11:25:00

Araç piyasasında sıfır araç almak isteyenleri sevindirecek ÖTV indirimi geldi. Hatta bu indirimin tek bir markada sınırlı kalmayarak birkaç markada geçerlilik teşkil etmiş olduğu fark ediliyor. Araç fiyatlarına gelen ÖTV indirimi sayesinde sıfır araç modellerini daha ekonomik fiyatlarla satın alma şansına sahip olmaya başlayacaksınız. İndirimler sayesinde markaların hangi modellerini istiyor olursanız olun zorlanmadan satın alabilmenin de mutluluğunu yaşamaya başlayacaksınız. Ülkemizde bundan sonra aracı olmayan ve almak isteyenlerin cebini rahatlatacak çok özel kampanyalara yer verilmiş durum

ÖTV muafiyetli olan araç sınıflarıyla artık daha ekonomik fiyatlı bir alım dönemi başlıyor. Arz- talep dengesizliği ve Koronavirüs vakasının getirmiş olduğu ekonomik zorluklardan kaynaklı olarak araç piyasalarında fiyatlar çok fazla artmıştı. Fakat 2022 yılı itibariyle ÖTV indirimi yapılarak fiyatlar da bir düşme gözlemlenecek. Böylece ÖTV indirimleri sayesinde otomobil fiyatlarında ciddi bir azalma beklenilmektedir. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'deSıfır Araç Fiyatlarına 250 Bin TL ÖTV İndirimi Geldi!


ÖTV indiriminin hangi araç markalarında geçerlilik teşkil etmiş olduğu önemlidir. Çünkü araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarda ÖTV muafiyeti olan araçların yoluna başvurmak isteyecek. Buna göre Toyotai Ford,  Hyunda, Nissan gibi araç sınıflarında ÖTV indirimi yer alacak. İstediğiniz markayı bundan böyle daha ekonomik fiyatlar aracılığıyla sahip olabileceksiniz. ÖTV teşvikli olmasından dolayı bu araç sınıfı listesine ayrı bir ilginin olacağı açık.

Sıfır Araç Fiyatlarına 250 Bin TL ÖTV İndiriminden Kimler Yararlanacak?


Araç piyasasında yenilikçi bazı adımlar atılmaya devam ediliyor. İnsanların maddi anlamda elini rahatlatacak olan kampanyalar sayesinde sıfır araca sahip olmak mümkün. Sıfır araçların ÖTV indirimine ulaşmasından sonra ikinci araç piyasasındaki uçan fiyatların da aşağıya çekilmesi planlanır.


Sıfır Araç Fiyatlarına 250 Bin TL ÖTV indirimden kimlerin yararlanacak olduğu da önemli bir soru olarak karşımıza çıkıyor. ÖTV indirimli araçlardan %40 engelli raporu ve H sınıfı ehliyetine sahip olan vatandaşlar yararlanma hakkı elde edecek. Engelli raporunuz %40 şekildeyse o zaman indirimlerden yararlanmak içinde harekete geçebilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR