Son Dakika Haber Geldi! 2022 Şubat PTT Personel Memur İlanı! PTT Resmi Duyuru Şartları Belli Oldu

Son Dakika Haber Geldi! 2022 Şubat PTT Personel Memur İlanı! PTT Resmi Duyuru Şartları Belli Oldu
YAYIN TARİHİ: 26.01.2022 17:02:00

Posta ve telgraf şirketi (PTT) 2023 yılına kadar 56 bin kişilik işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. 15 bin kişilik boşluğun 2019 ve 2020 yıllarında doldurulması planlanmasına rağmen alım gerçekleşmedi. 2022 yılının başlarında ise alımın bu yıl içerisinde ve ocak ayında duyurulması beklenmektedir. Yaklaşık olarak 15 bin kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır. İstihdam alanlarının ise ağırlıklı olarak gişe ön memuru ve dağıtım personel olması bekleniyor. Bu kadrolara ilave olarak birçok meslek grubunun da istihdam edilmesi muhtemel!

3 yıldır beklenilen PTT ilanı bir şekilde yayınlanmamıştı. Resmi bir açıklama gelmese de 15 bin kişilik işçi alımı kadroları şu şekilde olması beklenmektedir. Gişe memuru, Mühendis, Dağıtım elemanı, Avukat, Mimar, Tekniker… Bu kadrolara ise kaç kişilik alım yapılacağı henüz belirtilmemiştir. Ancak uzmanlara göre 5 bin kişilik gişe memuru açıklığının olduğu dile getirilmiştir. Ayrıca 2 bin kişilik dağıtım elemanına ihtiyaç olduğu söylenmektedir. Yapılacak olan bu alımın kadro sayıları PTT resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de 

2022 PTT Memur Alımı Şartları


PTT işçi alımı haberleri vatandaşlar tarafından okunduktan sonra birçok kişi şartları merak etmeye başladı. PTT Memur olma şartları şu şekildedir: T.C. vatandaşı olmak, Askerliği yapmış olmak, Kamu haklarından yasaklı olmamak, Başvuru sonrasında yapılacak olan sözlü ve yazılı sınavda başarılı olmak. Ayrıca 18 yaşından küçük 35 yaşından büyük olmamak ve herhangi bir kurum tarafından disiplin cezası almayıp hüküm giymemiş olmak, emekli olmayıp güvenlik soruşturmasından başarılı bir şekilde geçmiş olmak başvuru şartları arasında yer almaktadır.2022 PTT Memur Alımında YDS Puanı Kaç Olması Gerekiyor?


Genel şartları sağlayan vatandaşlar, başvurduğu kadroya göre YDS baraj puanını da geçmesi gerekmektedir. ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen YDS sınavından; mühendis, avukat ve mimar kadroları için en az 60 puana sahip olunması gerekmektedir. Uzman yardımcılığı kadrosu için ise istenilen YDS puanı 70 olarak belirlenmiştir. Gişe ve büro memuru ve dağıtım personeli kadroları için ise herhangi bir puan şartı yoktur. Bu kadrolar için sadece B sınıfı ehliyet belgesi ve dört yıllık fakülte mezunu olması istenilmektedir. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR