Son Dakika: Esnafa Hibe Desteği Duyuruldu! 300 Bin TL Hibe Desteği Verilecek!

Son Dakika: Esnafa Hibe Desteği Duyuruldu! 300 Bin TL Hibe Desteği Verilecek!
YAYIN TARİHİ: 23.07.2021 02:36:00

300 bin TL hibe desteğinden kimler yararlanabilecek? Başvurular nasıl yapılacak? Ne kadar ve kimlere verilecek?

KOSGEB destekleri devam ederken sık sık yeni destek duyuruları yapılmaya devam ediyor. KOSGEB tarafından gelen son dakika haberine göre esnafa 300 Bin TL hibe desteği verileceği duyurusu yapıldı.

Destek araştırmaları yapan vatandaş duyurunun ardından hibe desteğinin tüm detayları yakından araştırılmaya devam ediyor. KOSGEB hibe desteğine dair tüm şartlar belirlendi. İşte merak ettiğiniz tüm detaylar..

ESNAFA 300 BİN TL HİBE!

KOSGEB tarafından destekler gelmeye devam ederken, 2021 yılı ile beraber limitlerini yükselterek esnaf ve girişimci olan kişiler için 1 milyon TL’ye kadar hibe desteği ve faizsiz kredi desteği vereceğini açıklaması yapıldı. Verilecek olan bu krediler ile beraber yatırım yapamayan esnaf vatandaşlarımızın tüm sıkıntıları gidermeyi amaçlamışlardır. Eğer bu desteklerden yararlanmak istiyorsanız KOSGEB Faizsiz kredi desteğine başvurunuzu yapabilirsiniz.


KOSGEB herkes tarafından bilinerek sürekli destekleri ile gündeme gelmektedir. Bildiğiniz gibi yeni iş kurmayı düşünenler için ve yeni girişimci olan kişiler için kredi veren bir kurum olarak bilinmektedir. KOSGEB tarafından sunulan destekler için üzerinden belirlenen şartlara eğer sizde uygunsanız uygun olduğunuzda kredi başvurusunu yapabilirsiniz. KOSGEB tarafından verilen destekler daha önceki yıllarda 50.000 TL’ye kadar verilen hibe kredi destekleri artık 300.000 TL’ye kadar verilerek büyük destek sağlanmaktadır.

NASIL YARARLANILACAK?

KOSGEB tarafından verilen bu kredilerden yararlanabilmeniz için yapacağınız iş modelinin desteklenenler arasında olması gerekirken, sizinde yararlanmak için KOSGEB girişimcilik eğitimine girip burada sertifika almanız gerekmektedir. KOSGEB 300.000 TL hibe kredi ve 700.000 TL faizsiz kredi verileceği gibi toplamda 1.000.000 TL (1 milyon) kredi KOSGEB tarafından girişimciler için sağlanacaktır.

KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için veri tabanına kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bunun ardından yapacağınız iş modelinin desteklenmesi durumunda bununla birlikte sizin iş planınıza göre 300.000 TL’ye kadar hibe kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu kapsamda Hibe Kredi başvurusunda bulunan kişiler eğer projelerini kuruma kabul ettirdikleri taktirde bu hibe krediyi almak için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir.

Bunun için belirlenen bu şartların başında girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir. Ayrıca Eğer girişimcilik eğitimi almazsanız projeniz onay alsa bile kredi kullanamayacaksınız. KOSGEB destek için bu kurslara katılım mecburi tutulmaktadır. Diğer bir şartta iyi derece bitirip sertifika almanız da mecburi tutulmaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER