Son Dakika: Doğal Gaz Desteği geldi! Doğal Gaz Desteği Başvurusu Nasıl Yapılacak? Kimler Alabilecek

Son Dakika: Doğal Gaz Desteği geldi! Doğal Gaz Desteği Başvurusu Nasıl Yapılacak? Kimler Alabilecek
YAYIN TARİHİ: 3.01.2022 22:32:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan doğal gaz desteği müjdesini verdi. Peki doğal gaz desteği nasıl alınacak? Kimler doğal gaz desteğinden yararlanabilecek? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

Bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren açıklamalar da bulundu. Vatandaşa müjdeli haberler verirken son zamada artış gösteren doğal gaz zamlarına yönelik olarak destek açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan doğal gaz desteği müjdesinde bulundu. Bunun üzerine vatandaş bu desteğin detaylarını araştırıyor. Kimlere verilecek? Başvurular nasıl yapılacak? İşte açıklamanın detayları...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA!

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçerek bir çok konuda herkesin merakla beklediği sorular yanıt bulmuş oldu. Yaptığı açıklamalarda, vatandaşlara doğal gaz müjdesinde bulundu.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ VERİLECEK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek enflasyon ve fahiş fiyatlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Geçtiğimiz yıl hepimizin canını yakan yüksek enflasyon ve onun ötesinde bir vakayı gösteren fahiş fiyat artışlarıdır. Öyle ki salgın döneminde dünyada petrol fiyatları 2 katına, doğalgaz fiyatları 6 ile 10 katına çıkarken, yarım ürünleri %25 arttı. Biz her konuda olduğu gibi enerji fiyatları hususunda vatandaşımızı koruyacak bir yol izledik." ifadeleri kullanıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgaz açıklamalarına devam ederken, "Geçtiğimiz yıl elektrik fiyatını yarı fiyatına, akaryakıt fiyatlarında da oldukça düşük fiyat sağladık. Doğalgazda 80 milyar, elektrikte 25 milyar, akaryakıtta 60 milyar liralık kamu maliyeti yaptık. Ülkemizde 2002 yılında 150 KW elektrik ve 125 m3 doğalgaz kullanımı karşılığında asgari ücretin %47'sini oluşturuyordu.

Şimdi ise aynı kullanım asgari ücretin %13'ü sevisindedir. Görüldüğü gibi vatandaşımızı fiyat artışına yönelik ezdirmemeyi sürdürüyoruz. Vatandaşlara kömür yardımını. doğalgaz faturası desteği olarak da verebileceği haberini sizlerle paylaşmak istiyorum." açıklamasında bulundu.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Doğal gaz desteği müjdesinin verilmesinin ardından milyonlarca vatandaş başvuruların nasıl yapılacağını araştırıyor. Bu kapsamda henüz detaylı bir açıklama gelmezken, açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda doğal gaz desteğine ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulunarak, doğalgaz desteğiyle ilgili şu ifadelere yer vermişti;

''Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğalgaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğalgaz için de vereceğiz." açıklamasında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER