Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Memur ve Esnafa Müjde! Memur Maaşları Ne Zaman Ödenecek?

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Memur ve Esnafa Müjde! Memur Maaşları Ne Zaman Ödenecek?
YAYIN TARİHİ: 30.04.2021 11:57:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan memur maaşlarının hesaplara yatacağı tarihi açıkladı. Maaşlar ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa ne müjde verdi? Emekli bayram ikramiyelerine ne kadar zam geldi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Memur maaşlarına ve emekli bayram ikramiyelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan maaşların yatacağı tarihi ve ikramiye zamlarına dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliğini katılarak burada Ürün Lansmanı'nda açıklamalarda bulundu. Memur maaşlarının ödeyeceği tarihi belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa destek süresinin de uzatıldığını bildirmiştir. İşte açıklamanın detayları...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMALAR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'na katılarak buradaki konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artık uçak bombalarımız, mühimmatımız, füzelerimiz ve harp başlıklarımızın patlayıcıları konusunda kimseye bağımlı olmayacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi) Bu tesis sayesinde ülke olarak yeni nesil patlayıcı üretim kabiliyetinde süper lige çıktık. Yurt dışından temin edilen modüler barut sistemi artık tamamen yerli imkanlarla üretilecek." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Makine ve Kimya Endüstri Kurumumuzun özel sektörle yakın iş birliği halinde ordumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayarak dışa bağımlılığı bitirecek, bizimle birlikte dostlarımızı da destekleyecek bir yapıya bir an önce kavuşmasını istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ESNAF VE MEMURA MÜJDE!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında memur maaşlarının 10 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla hesaplara yatırılacağı açıklamasında bulundu.

"KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz." diyen Erdoğan, şunları söyledi;

"Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek.

Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak.

Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi'den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilir.

TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin taksit ödemelerini 1 Temmuz 2021'e kadar erteliyoruz.

Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz." açıklamalarında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER