Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi! 2023 Yılı İçin Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Müjdesi!

Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi! 2023 Yılı İçin Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Müjdesi!
YAYIN TARİHİ: 23.01.2022 20:30:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2023 yılı emekli yılbaşı ikramiyesi için talimat verildi. Bu anlamda emeklilere ek gelir yelpazesi gittikçe çoğalıyor. 2023 yılı yılbaşı ikramiyesi de şimdiden konuşulmaya başlandı bile.

Geçtiğimiz gün emekliler ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sene başında emekliye, tıpkı senede iki defa bayramlarda verdiği ikramiyeler ile benzer bir ikramiye var mı sorusunun da gündeme gelmesine niçin oldu. Her sene kurban ve ramazan bayramlarında 1.100 TL olarak verdiği emekli ikramiyesinin 2023 Ocak ayından itibaren sene başında da verilip verilmeyeceği merak edilmeye başladı. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

SON DAKİKA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMATI VERDİ! 2023 YILI İÇİN EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ MÜJDESİ!


Yıl içerisinde Kurban ve Ramazan Bayramında verilen emekli ikramiyesi bağlamında yeni bir seçenek meydana çıktı. 2023 yılı yılbaşında aynı tutarda ikramiye verilmesini isteyen milyonlarca emekli, 1.100 TL’nin 2023’de verilip verilmeyeceğini merak etmeye başladı. Emekliler ile alakalı konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise maaş zamlarına ve emeklilerin haline yönelik olumlu açıklamaları sonrasında yeni senede ikramiye verileceği hususunu gündeme getirdi. 2022 Aralık ayı içersinde senebaşında 1.100 TL ikramiye alıp almayacaklarını merak eden emekliler amacıyla net kararının verilmesi bekleniyor. Önümüzdeki zamanlarda belli olması beklenilen ikramiye müjdesine göre, şayet Meclis doğrultusundan onaylanıp Resmi Gazete’de yayımlanırsa, Türkiye’deki bütün emekliler hiçbir koşul, koşul ve müracaat gerekmeksizin 1.100 TL sene başı ikramiyesi alabilecek. 

2022 Aralık ayı içersinde belli olması beklenilen emekliye senebaşı ikramiyesi, tekrardan gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekliye yönelik son dönemde verilen olumlu işaretler bu hususta milyonlarca emekliyi sevindirmiş durumda. 
Her sene dini bayramlarda verilen 1.100 TL emekli ikramiyesine ek olarak yeni düzenlemenin gelmesinin sonrasında senebaşında da emekliler amacıyla aynı oranda maaşa ek ödeme yapılması bekleniyor. SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı fark etmeksizin bütün emekli vatandaşlara ödenene ikramiyeler arasına bir yenisinin daha eklenmesini isteyen milyonlar taleplerini aktarmaya başladı. Hükümetin ise söz hususu ikramiyeler ile alakalı ne yönde bir ismim atacağı merak edilmeye başladı. BANKALAR PROMOSYON YARIŞINA GİRDİ 

Yılbaşından itibaren ikramiye bekleyen milyonlarca emekli amacıyla kamu bankaları başta olmak üzere bankacılık pazarında etkinlik gösteren çoğu banka doğrultusundan emekliye özel ikramiye ve makul finansman seçenekleri sunulmaya devam ediyor. Birçok bankanın benzer oranlar ile 2 bin liranın üstünde sunmuş olduğu nakit ikramiyelerinin bir aynısı de bu sene devlet doğrultusundan verilmesi bekleniyor. Aralık ayı süresince müracaatları almaya devam edecek bankaların nakit desteği arayan emekli vatandaşlar amacıyla kampanyaları ve nakit takviyeleri devam ediyor. 2022 senesinde emekliye ikramiye verilip verilmeyeceği sorusunun cevabı ise önümüzdeki zamanlarda belli olacak. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR