Son Dakika Bugün EYT Haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a En Yakın Kişiden 2022 İçin EYT Açıklaması Geldi

Son Dakika Bugün EYT Haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a En Yakın Kişiden 2022 İçin EYT Açıklaması Geldi
YAYIN TARİHİ: 2.02.2022 10:00:00

2021 yılında EYT sorunu sıklıkla gündeme gelmişti. 2021 yılında Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda bir adım atılamamıştı. Öte yandan 2022 yılında EYT düzenlemesinin yapılacağına dair olumlu yönde bir algı oluşmaya başladı. Henüz Cumhurbaşkanından konuya dair bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte Cumhurbaşkanına yakınlığıyla ön plana çıkan bir isimden Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda çarpıcı açıklamalar geldi! İşte bu açıklamalara dair ayrıntılar!

2022 yılının EYT yılı olacağına dair yaygın bir kanı oluşmaya başladı! Bu durumun oluşmasında gelen kulis bilgileri de etkili olmaya başladı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda son zamanlarda karşımıza çıkan bilgilere göre 2022 yılında bu soruna dair önemli gelişmeler yaşanacak. Bilindiği üzere ülkemizde ortalama 24 milyon çalışan bulunuyor. Yine ülkemizde 13 milyon civarında emeklinin bulunduğu da biliniyor. Avrupa ülkelerinde 4 çalışan için 1 emekli bulunurken Türkiye’de bu oranın 2 çalışana 1 olarak açıklandığı ifade ediliyor. Bu durum Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorununun sıklıkla karşımıza çıkmasını mümkün kılıyor! Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

Vedat Demiröz’den Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı’na yakın isimlerden birisi olan Vedat Demiröz, TV100 kanalında Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişten günümüze kadar uzanan sürece dair açıklamalarda bulunan Demiröz; oluşturulan yeni sistemin iyi bir sistem olduğunu vurguladı. Bir süre dişlerini sıkmaları gerektiğini ifade eden Vedat Demiröz; Bu yıl 287 milyar liranın SGK’ya aktarılacağını ifade etti.
1999 yılında bu işi çözmek için başladıklarını ifade eden Vedat Demiröz; 2024 – 2025 yılının bu çalışma açısından kritik olduğunu vurguladı. Şuan emekli sayısının 13 milyon olduğunu ifade eden Demiröz; çalışan sayısının da 24 ile 26 milyon arasında olduğunu ifade etti.Toplamda 26 milyon çalışanın para ödediğini ifade eden Demiröz; 13 milyon kişiye de para ödendiğini belirtti. Bunun bir bütçe sorunu olduğu da vurgulayan Demiröz; bütçeden bu yıl 287 milyar TL’nin SGK için ayrıldığını da ifade etti. Konuya dair açıklamalarına devam eden Vedat Demiröz; bu sorunun 2024 yılı ile 2025 yılında gündemden düşeceğine dair yorumlarda bulundu!
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR