Son Dakika Beklenen Açıklama Geldi! PTT Şubesinden Anında Alınıyor! Şartsız 3.500 TL Elden Alın

Son Dakika Beklenen Açıklama Geldi! PTT Şubesinden Anında Alınıyor! Şartsız 3.500 TL Elden Alın
YAYIN TARİHİ: 2.02.2022 11:50:00

PTT doğrultusundan kısa vakit evvel bir açıklama yapıldı. İhtiyaç sahiplerine koşulsun ve koşulsuz olarak şubeden kimlik kartınız ile alabilirsiniz. Bu bağlamda parasal zorluk çeken vatandaşlar hedefiyle güzel haber yine PTT'den geldi. PTT'nin parasal destek ödemeleri Aralık ayında da devam ediyor. Vatandaşlar ay sonunda yapılacak olan parasal destek ödemelerini yakından takip ediyor.

İhtiyaç sahiplerine koşulsuz, koşulsuz 3.500 TL verilecek, kimlik kartıyla gidebilirsiniz. Bütün dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde de çoğu vatandaş ekonomik anlamda zor günler geçiriyor. Vatandaşlar bu süreçte devlet doğrultusundan sağlanan destek ödemelerini kaçırmadan faydalanmak istiyor. PTT son zamanlarda yaptığı destek ödemelerine bir yenisini daha ekledi.  PTT doğrultusundan Biraz evvel oluşturulan bir son dakika duyurusu ile eş güdümlü ay sonucunda koşulsuz koşulsuz 3.500 TL ödeme uygulanacağı açıklandı. Sadece kimlik kartı ile PTT gişelerine giderek yapılacak olan bu ödemelerden faydalanmak mümkün. Kişilerin ilk olarak bulundukları bölümde yer alan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına başvurmaları burada müracaat  formunu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formu ile eş güdümlü PTT ye giderek anında 3.500 TL nakit ödeme alabilmek mümkün. 

PTT NAKİT ÖDEMELERE DEVAM EDİYOR


Ülkemizde Neredeyse 2 seneye yakın süredir devam eden koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde PTT doğrultusundan çoğu vatandaşa parasal destek ödemesi sağlandığı. 
Bu ödemeler ilk etapta müracaat usulü ile yapılsa da bundan sonra dar gelirli olan vatandaşlar teşhis edilerek ödemeler direkt olarak hesaplarına gönderiliyor. Banka hesabınız yoksa bu durumda PTT gişelerine gidip alabilirsiniz. Koronavirüsün ekonomik tesirlerini en aza indirmek hedefiyle başlatılan Bu kampanyada PTT aktif rol oynadı. Genellikle parasal kuvveti yerinde olmayan ve şubelere gidemeyecek halde olan kişilerin ödemeleri evlerine kadar görevliler doğrultusundan götürülerek teslim edildi.


 

PTT'DEN DESTEK ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?


PTT destek ödemelerinden faydalanabilmek amacıyla ilk olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan müracaat formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formu ise doldurduktan sonra yapmanız gereken oldukça kolay. Bu anlamda bulunduğunuz ilde yer alan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına formu teslim edebilirsiniz. Bilgilerini online olarak sisteme girdikten sonra bir bilgilendirme mesajı geliyor. Sonrasında da direkt olarak PTT şubelerine giderek gişelerden nakdi destek ödemelerini çekebilirsiniz. Koronavirüs salgını başladığı günden bu yana çoğu vatandaşın yardım aldığı PTT doğrultusundan verdiği diğer destek ödemeleri de bulunuyor.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR