Son Dakika: Bakan Muş'tan Hibe Desteği Açıklaması! Haziran Hibe Ödemeleri Yattı mı? Tarih Verdi!

Son Dakika: Bakan Muş'tan Hibe Desteği Açıklaması! Haziran Hibe Ödemeleri Yattı mı? Tarih Verdi!
YAYIN TARİHİ: 18.06.2021 00:24:00

Esnafa 3 bin, 5 bin TL ödemeleri yattı mı? Haziran ayı hibe desteği ödemeleri yattı mı? Ne zaman yatacak? Ticaret Bakanı Muş değerlendirmelerde bulundu ve tarih verdi...

Esnafa verilmeye başlanan hibe desteği ödemelerine dair araştırmalar sürüyor. Esnafı sıkıntılı korona virüs sürecinde desteklemek adına verilen bu destek Haziran ayının gelmesi ile beraber ödemeler için gözler bakanlığa çevrilmekte.

Esnafa korona virüsün sıkıntılı etkilerine karşı bir nebzede olsa nefes aldıracak kredilerin başvurularının yapılması üzerine bu ödemelerden yararlanacak vatandaş tarafından son günlerde en çok merak edilen ve araştırılan konu Haziran ayı hibe desteği ödemeleri yattı mı sorusu olmaktadır. Bununla beraber en çok araştırılanda ne zaman yatacağı olmaktadır.

Esnafa yapılan hibe desteği ödemeleri 3 bin ve 5 bin TL olmak üzere iki grupta ödenecektir. Bu kapsamda Ticaret Bakanı Muş tarafından açıklama geldi. İşte detaylar...

BAKAN MUŞ'TA  AÇIKLAMA? ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Korona virüs ile mücadele de tüm tedbirler alınırken bir süre önce Tam kapanma sürecine giren Türkiye, kapanmanın ardından korona virüs ile mücadelede ekonomi ayağında esnafa destek paketleri kapsamında hibe desteği ödemeleri için açıklama bekleniyordu. Bu kapsamda Ticaret Bakanı Mehmet Muş, tarafından açıklama geldi. Bakan Muş, Twitter hesabı aracılığı ile esnafa yönelik hibe desteğine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştur. Merak edilen Hibe desteği ödemelerine ilşkin olarak, başvuru sıralamasına göre yapılacağı duyurusunda bulundu.

BAKAN MUŞ HİBE DESTEĞİ İÇİN TARİH VERDİ!


Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından, esnafa yönelik olarak verilecek olan 3 bin TL ve 5 bin TL'lik hibe desteği ödemelerinin, bugün itibari ile esnafların banka hesaplarına yatırılmaya başlanacağı açıklamasında bulundu.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabı üzerinden esnafa yönelik hibe desteğine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Muş hibe desteğine dair yaptığı açıklamasında, Hibe desteğine başvuruda bulunan esnafa yarın itibari ile ödemelere başlayacaklarını belirterek, "3 bin lira ve 5 bin lira hibe desteği ödemesi, başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle yarından itibaren esnafımızın Bakanlığımıza bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır. Hayırlı olsun." açıklamasında bulundu.

HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınından dolayı ticari faaliyetlerinde aksama yaşayarak sıkıntılı süreç yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler için 20 Mayıs 2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Bakanlık tarafından hibe desteği verileceği açıklaması yapılmıştır.

Hibe Destekteği 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren gelir vergisi mükellefiyeti olan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler kazançlarına esas faaliyet konuları üzerinden yararlanabilecekleri belirtilmiştir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER