Son Dakika: Alkol Satışı Son Durum Yasak Kalktı mı? Tam Kapanmada Alkol Satışı Yasak mı?

Son Dakika: Alkol Satışı Son Durum Yasak Kalktı mı? Tam Kapanmada Alkol Satışı Yasak mı?
YAYIN TARİHİ: 30.04.2021 15:13:00

Alkol yasağı kalktı mı? Alkol satışı yasak mı? Alkol yasağı ne zaman başladı? Tam kapanmada alkol satışı yasak mı? Yasak ne zaman başlıyor?

Son olarak gündeme gelen alkol yasağına dair araştırmalar sürüyor. Türkiye dün 29 Nisan itibari ile tam kapanma uygulamasına başlarken yasaklara dair araştırmalar da hız kesmeden sürüyor. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma kapsamında yayımlanan genelgeye göre yasağın detayları belli olurken alkol yasağına dair de detaylar belirlendi. Vatandaş araştırmaları sürdürürken ta kapanma da alkol satışı yasak mı? Alkol yasağı kalktı mı? Tam kapanma da alkol yasağı ne zaman başlayacak gibi sorular merak edilenler arasında. İşte detaylar...

TAM KAPANMADA ALKOL SATIŞI YASAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından 29 Nisan tarihinde başlayarak 17 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek olan sokağa çıkma yasağını açıklamasının ardından yasağa dair detaylı araştırmalar sürerken, en çok merak edilen şeylerden biri de sokağa çıkma yasağında alkol satışı yasak mı araştırılıyor. Bilindiği üzere hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında alkol satışı yasaktı. Peki, Tam kapanma ile beraber alkol satışı yasak mı araştırmalar sürüyor.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN TAM KAPANMADA ALKOL YASAĞI AÇIKLAMASI!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen uyarı yazısı gönderildi. Valiliklere gönderilen yazı merak edilmeye devam ediyor. Hafta sonları Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor fakat saat 10.00-17.00 arasında bakkallar, kuru yemişçiler ve marketlerden alışveriş yasağı yok. İkametlere yakın yerlerden alışveriş serbest.

İçişleri Bakanlığı tarafından sözü edilen kararına göre hafta sonu sokağa çıkma kısıtlama saatleri içinde açık tutulan bakkal, kuru yemişçi ve marketlerden alkol satışı yapılması yasaktı. Tam kapanma sürecinde yasak devam edecek mi merak edilirken açıklama geldi ve alkol satışı yasak olacağı açıklandı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yasakla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

"Genelge çok açık. İstisnada yer almıyor ve kapalı. Çok doğal olarak. Bu açıdan da herhangi bir muafiyet yok, soru işareti söz konusu değil. Bu fedakarlığa tekel büfelerimiz de katlanacaklar. Bu dönem içerisinde onlardan da bir fedakarlık bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ALKOL YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Yasak tam kapanma ile beraber dün (29 Nisan) 19.00'da tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte alkol yasağı da başlamış olacağı belirtilmiştir.

PEKİ ALKOL SATIŞ YASAĞI KALKTI MI?

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, tarafından Twitter hesabı üzerinden "Alkol satışı yasağı kalkmıştır herkese hayırlı olsun" paylaşımında bulunması üzerine araştırmalar başladı.

Fakat son durum ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER