Son Dakika: 3 Bankadan Nefes Kredisi Açıklaması Geldi! Vakıfbank, Halkbank, Ziraat, 'Yarın Başlıyor'

Son Dakika: 3 Bankadan Nefes Kredisi Açıklaması Geldi! Vakıfbank, Halkbank, Ziraat, 'Yarın Başlıyor'
YAYIN TARİHİ: 31.05.2021 13:45:00

Kamu bankalarından açıklama geldi. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası tarafından nefes kredisi açıklaması yapıldı. Açıklamada neler yer aldı? Katılım sağlayan bankalar hangileri? Kimler nefes kredisinden yararlanabilecek?

Müjdesi verilen nefes kredisi uygulaması yarın itibari ile başlıyor. Nefes Kredisine katılacak 10 bankadan 3 kamu bankasından açıklama geldi. 3 Kamu bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası tarafından açıklama geldi. Yapılacak olan bu uygulamanın KOBİ ve işletmeler için katkı sağlayacağı belirtilmektedir. Bankalardan açıklamalar ve desteğin tüm detayları haberimizde...

KAMU BANKALARINDAN AÇIKLAMA GELDİ!

2021 Nefes Kredisi uygulaması öncesinde 3 kamu bankasından,  Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan son dakika Nefes Kredisi açıklaması geldi. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada "Nefes Kredisi, KOBİ'lerin işletme sermayesi ihtiyaçlarını kolay, hızlı, ödemesiz dönemli ve düşük maliyetli desteklerle finanse ederek nakit dengelerinin sağlamlaştırılmasına katkı sunacaktır" açıklaması yapılmıştır.

3 KAMU BANKASI'NDAN NEFES KREDİSİ AÇIKLAMASI!

Ziraat Bankası Nefes Kredisi Açıklaması:


Ziraat Bankası tarafından Nefes Kredisi ile ilgili yapılan açıklamada, "KOBİ'lerin işletme sermayesi ihtiyaçlarını kolay, hızlı, ödemesiz dönemli ve düşük maliyetli desteklerle finanse ederek nakit dengelerinin sağlamlaştırılmasına katkı sunacaktır" ifadeleri yer almıştır.

Vakıfbank Nefes Kredisi Açıklaması:

Vakıfbank tarafından nefes kredisi ile ilgili yapılan açıklamada; "Paket kapsamında kullandırılan kredilerin işletmelerin maaş, kira, tedarik harcamaları başta olmak üzere işletme giderleri karşılığı kullandırımı esas alınacak. Böylelikle dağıtılan kaynak reel ekonomimize aktarılacak" ifadeleri yer almıştır.


Halkbank Nefes Kredisi Açıklaması:

Halkbank tarafından nefes kredisi ile ilgili yapılan açıklamada; "Nefes Kredisi, aşılamanın hızlanması, işletmeleri etkileyen tam kapanma önlemlerinin kademeli olarak hafifletilmesi, turizm ve tatil sezonunun açılması gibi olumlu unsurları tamamlayacak çok önemli bir destek olarak ekonomik aktiviteyi pozitif yönde etkileyecektir" ifadeleri yer almıştır.

KATILIM SAĞLAYAN 10 BANKA HANGİLERİ?

Nefes Kredisine katılım sağlayan bu bankalar; TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, T. Garanti Bankası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Akbank T.A.Ş, Denizbank AŞ, Ziraat Katılım Bankası AŞ, Vakıf Katılım Bankası AŞ olarak sıralanmıştır.

2021 NEFES KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Nefes Kredi Destek Paketi'nin duyurusunun yapılmasının ardından kimlere verileceği araştırılırken, yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olanlar ve 2020 yılı cirosuna göre 2019 yılı cirosu, yüzde 25 kayıp yaşayan, ticaret, deniz ticaret, sanayi, ticaret ve sanayi odaları veya ticaret borsasına kayıtlı üyeler için işletme sermayesi finansman imkanı sağlanacağı belirtilmiştir.

Bu kapsamda, 2020 yılındaki cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ'ler azami 50.000 TL, cirosu 1 ve10 milyon TL olan KOBİ'ler ise azami 200.000 TL kredi kullanabileceklerdir. TOBB ve oda-borsalar da kaynaklarını bu bankalarda değerlendirerek projeye katkı sunacaklardır.

2021 NEFES KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

İşletmeler için verilecek kredi 6 ay ödemesiz dönemli olarak sağlanacaktır. 2021 Nefes Kredisi uygulaması için, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacaktır. Sözü edilen uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak olup, kredi faiz oranı yıllık %17,5 olarak sunulacaktır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER