Şirazesi Kaymıştı! Un, Şeker, Süt Fiyatlarına İndirim! BİM, A101, ŞOK, MİGROS Un, Şeker, Süt Fiyatı

Şirazesi Kaymıştı! Un, Şeker, Süt Fiyatlarına İndirim! BİM, A101, ŞOK, MİGROS Un, Şeker, Süt Fiyatı
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 20:46:00

Dolar kurunda yaşanan artış sonrasında vatandaşların temel gıda maddeleri olan un, şeker ve süt fiyatlarında inanılmaz bir artış yaşanmıştı. Şimdi ise dolar kuru çakıldı. Ve herkes fiyatların düşmesini bekliyor. Bu bağlamda Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıklamalarda bulundu. Bakan Muş konuşmasında gevşeme olacağını ifade etti

Dolar kurunun rekorlar kırarak 18.50'yi geçtiği dönemde marketler temel ihtiyaç maddesi olan besinlere oldukça zam yapmıştı. Bu anlamda TL'de yaşanan değer kaybı tarihi bir noktaya gelmişti. Geçtiğimiz günlerde ise dolar kuruna müdahale edildi ve dolar kuru tam 7 lira düştü. Şimdi ise marketlerden yaptıkları zamları geri alması bekleniyor. Bu konuda Ticaret Bakan Muş'tan açıklama geldi.  

TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ'TAN MARKET İNDİRİMİ İÇİN İLK AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Mehmet Muş market fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ele aldı. Gün içerisinde düzenlenen AK Parti TBMM Grup Toplantısına katılan Mehmet Muş marketlerde fiyatların nasıl şekilleneceği hakkında öngörülerini açıkladı. Toplantı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldiği anda konuya dair bilgi veren Bakan Muş bir gazetecinin indirim sorusuna yanıt verdi. Fiyatlarda indirim olup olmayacağı hakkında Mehmet Muş "Döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak biz de fiyatlarda bir gevşeme bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 


Büyük market zincirleri olan BİM, A101, ŞOK ve Migros'un taşın altına elini koyması bekleniyor. Zira yapılan komik indirimler vatandaşların tepkisine yol açıyor. Bu anlamda baktığımız zaman vatandaşlarda özellikle ayçiçek yağı, un, şeker, süt gibi temel ürünlerde fiyat indirimi beklentisi oluştu. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER