Şimdi Nakit Para Desteği Geldi! 17.268 TL Ödenecek! 2022 Başvuruları İl Müdürlüklerinden Alınacak

Şimdi Nakit Para Desteği Geldi! 17.268 TL Ödenecek! 2022 Başvuruları İl Müdürlüklerinden Alınacak
YAYIN TARİHİ: 12.01.2022 15:20:00

Vatandaşlar 2022 yılında en fazla devlet destelerini araştırıyorlar. Bu anlamda haberimizde detayları paylaştık. 2022 senesinde çoğu destek ödemesi, devlet yardımı tutarlarına zam geldi. Memur maaşları yada asgari ücrete endeksli olarak çoğalan devlet desteklerine ciddi tutarlarda zamlar yapıldı. Tek seferlik destek ödemelerine oluşturulan zamlar hak sahiplerini sevindirmiş olsa da temel müjde derli toplu olarak ödenen devlet desteklerinde oldu. Düzenli ödenen bu desteklerden birisi de her ay hesaplara yatılan muhtaç aylığı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün aracı bulunduğu muhtaç aylığı ödemeleri bağlamında 2022 senesi başvuruları başladı. Geçmiş devre ödemeleri de devam ediyor. Bu bağlamda kuruma 2022 senesi için  zamlı muhtaç aylığı başvuruları başladı. VGM bağlamında 2022 yılında koşulları sağlayanlar yıllık olarak 17.268 TL alacaklar. Peki muhtaç aylığı hangi şartlarla nasıl alınır? Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

MUHTAÇ AYLIĞI ÖDEMELERİ YILLIK 17.268 TL'YE YÜKSELDİ


Muhtaç aylığı ödemeleri 2021 senesi çapında VGM vasıtasıyla 1125 TL olarak ödendi. Her ay ödenen derli toplu devlet destek ödemeleri kapsamında yer alan bu ödemeye 2022 senesinde yüzde 25'ten çok zam yapıldı ve yıllık 17.268 TL belirlendi.  Koşulları sağlayanlar VGM'nin resmi sitesine erişim sağlayacaklar. Buradan muhtaç aylığı müracaat formunu bulacaklar. Formu dolduran vatandaşlar daha sonra kendi şehirlerinde faaaliyet gösteren VGM İl Müdürlüklerine formu teslim ederek müracaatlarını tamamlayacaklar.


 

VGM MUHTAÇ AYLIĞINI KİMLER ALIYOR? 


VGM doğrultusundan belirtiler şartlar şu şekilde oldu:

Sosyal güvencesi olmaması,


Herhangi bir gelir ya da aylığı bulunmaması,

Mahkeme kararı sonrasında bakım altına alınmamış olması,

VGM MUHTAÇ AYLIĞI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?


Buna göre ödemeden yararlanmak isteyen vatandaşlar, muhtaç aylığı müracaat formu ve engelliler amacıyla özrünü bildiren sağlık kurulu raporuyla eş güdümlü olarak vatandaşların oturmuş oldukları Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen ya da posta yolu ile müracaatta bulunabilirler.

 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR