Şimdi Belli Oldu! Hasta Bakana 2300 TL, Çalışamayana 1439 TL, İş İsteyene 4320 TL, Yaşlıya 1296 TL..

Şimdi Belli Oldu! Hasta Bakana 2300 TL, Çalışamayana 1439 TL, İş İsteyene 4320 TL, Yaşlıya 1296 TL..
YAYIN TARİHİ: 14.02.2022 09:18:00

İşte birbirinden farklı destek paketleri! Son yıllarda ki alım gücünde ki zorluklar neticesinde memur ve emekli vatandaşlara ciddi zamlar yapılmıştı. Ayrıca asgari ücrette de çok yüksek bir artış yaşandı. Bu gelişmeler ışığında iş arayanlara, çalışamayanlara, hasta bakanlara ve yaşlılara da ek zamlar ile yeni maaşlar verilecek.

Özellikle işsizlik oranında ki artış bu müjdeli haber neticesinde çalışmayan isteyen genç nüfusun oldukça dikkatini çekmiş durumda. Konuyla ilgili detaylı bir açıklama ise geçtiğimiz hafta duyuruldu. Eğer yukarıda ki vasıflarda iseniz maaş alabilmek için belirli şartları da taşımanız gerekmektedir. Peki, çalışmayan vatandaşa verilecek maaş için şartlar nelerdir? İşte detaylar!

Çalışamayan Vatandaşa 1439 TL Maaş ve Şartlar


Çalışmak için gerekli şartları sağlayamayan vatandaşlar Vakıflar genel müdürlüğüne başvuru yapıp aylık 1439 TL maaş alabilirler. Başvuru yapan adayların ise belirli bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir.
Herhangi bir şekilde SSK veya bağ kur pirimi ödenmemiş olmak ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar bu yardımdan yararlanabilir. Ayrıca adayların herhangi bir şekilde üzerine olan ev veya arabası da olmaması gerekmektedir. Tüm şartları karşılayan vatandaşlar karşılıksız olarak bu yardımdan yararlanabilecektir.

Hasta bakana 2300 TL ve İş İsteyene 4320 TL Maaş ve Şartlar


2021 yılında hasta bakan vatandaşların maaşları 1800 lira iken bu rakam 2022 yılı itibari ile 2300 Liraya çıkarıldı. Maaştan yaralanmak isteyen vatandaşların ise bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bakılan hastanın ağır hasta statüsünde olması gerekmektedir. Bu şartı sağlayan herkes Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı üzerinden başvuru yapabilmektedir. Böylece maaş noktasında önemli bir destek almanız da mümkün olacaktır.İş isteyen vatandaşlar İş-Kur üzerinden açılan ilanlara başvuru yaparak günlük 180 lira ve aylık 4320 TL maaş alabilmektedirler. Bu hizmetten yararlanabilmek ve iş bulabilmek için 18 yaşından büyük olmak ve iş kur üzerinden açılan işin şartlarını karşılıyor olmak yeterlidir. Başvurular İş-Kur resmi internet sitesi üzerinden yapılabileceği gibi size en yakın remi şube üzerinden de yapılabilmektedir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR