Şimdi Belli Oldu! 2022 Yılında PTT’den Büyük Nakit Müjdesi! Kimliği İle Başvuran Herkes Alıyor

Şimdi Belli Oldu! 2022 Yılında PTT’den Büyük Nakit Müjdesi! Kimliği İle Başvuran Herkes Alıyor
YAYIN TARİHİ: 4.01.2022 17:25:00

Asgari ücret bağlamında yapılan yüzde 50 zam sonrasında, memur ve emekli zammı da belli oldu. Bu anlamda tüm vatandaşlara destek verilmesi gündeme gelmiş durumda. Bu destek için ilk atılan ise PTT oldu.

Paraya ihtiyacı olan nakit sorunu çeken vatandaşlar bağlamında detaylar oldukça merak ediliyor. PTT Aktif bank ile birleşerek, 18 yaşını doldurmuş olan tüm vatandaşlara kredi alma olanağı sunuyor. Bakıldığı zaman oldukça düşük faiz oranları gözlerden kaçmıyor. Üstelik diğer bankaların tersine olarak kredi notu düşük olan vatandaşlarda bu destekten yararlanabiliyorlar.

PTT KREDİ BAŞVURUSU HERKESE AÇIK! 


Hemen en yakın PTT şubesinden sadece gişeye giderek ve T.C. kimlik numarası ibraz edilerek kredi müracaat bağlamında başvuru detayları araştırılıyor. Başvuru onay aldığı anda direkt olarak kredi ödemesi yapılabiliyor.


Kredi notuna başka bankalar kadar ilgi edilmiyor; başka bankalara borcu olmayan fakat daha evvel hayat sürdürdükleri hatalar ile notu 1100 puan ve altına gerileyen şahıslar de müracaatte bulunabiliyorlar.PTT şubelerine gitmek istemeyen müşteriler ise SMS (kısa mesaj) yolu ile başvurabiliyorlar. Bunun amacıyla kimlik numarası ile kredi talebini bildiren mesajı 3050’ye gönderen herkes müracaatını iletebiliyor. Genel olarak 5 dakika amacıyla da olumlu ya da olumsuz yanıt geliyor. Onay verislmesi bağlamında aynı gün banka şubelerinden ya da PTT hesapları üzerinden ödemeler alınabiliyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER