Şimdi Açıklandı! TC Vatandaşı Olan Herkese Hemen 1100TL Ödeme Yapılacak, Başvuru Ekranı Açıldı

Şimdi Açıklandı! TC Vatandaşı Olan Herkese Hemen 1100TL Ödeme Yapılacak, Başvuru Ekranı Açıldı
YAYIN TARİHİ: 29.01.2022 11:02:00

Korona salgını nedeniyle çoğu kişi mağdur kalmıştır. Bu yüzden devlet tarafından TC vatandaşlarına birçok yardımda bulunmaktadır. Bunlardan birisi de 1100 TL değerinde pandemi sosyal yardımıdır. Yasaklardan kaynaklı insanların büyük bir bölümü çalışamadığı için maddi zorluk çekmek zorunda kaldı. Bu nedenle devlet, ek yardımlar yapılarak vatandaşların bir nebze rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Yardımlardan yararlanabilmek için tek koşul vardır. Bu koşul bireylerin devlet tarafından ihtiyaç sahibi olmasının belirlenmesidir. Aksi takdirde bu fırsattan yararlanmak söz konusu değildir. Maddi zorluk çeken fakat devlette kayıtları olmayanlar muhtara giderek durumlarını belirtmeleri gerekir. İhtiyaç sahiplerine yapılacak olan 1100 TL ödeme için kısa bir başvuru prosedürünü tamamlamanız mümkün oluyor! Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

İhtiyaç Sahibi TC Vatandaşlarına Devlet Yardımı Nasıl Yapılacak?


Yaklaşık olarak iki milyon ihtiyaç sahibine nakit yardımı yapılacağı cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Bunun için başvuru da bulunulması gerekmektedir. E-devlet sitesi üzerinden başvuruları kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. İncelemelerden sonra ihtiyacı olduğu tespit edilen kişilere ödemeler yapılacaktır.
Başvuru günleri bireylerin kimlik numaralarının son hanesine göre yapılacaktır. İlk aşamada son hanesi sıfır olanlar için ekran açılacaktır. Ardından sırasıyla diğerleri de yapabilecektir. Ödemelerde aynı mantık çerçevesinde gerçekleşecektir. Bu yüzden günlere çok dikkat etmekte fayda vardır. Eğer günler kaçırılırsa tekrar başvuru yapmak imkanı yoktur.

1100 TL Yardım Başvuru Sorgulama


Pandeminin başından beri çok sayıda sosyal yardım yapılmıştır. Yardımlar halen de devam etmektedir. İsteyenler E-devlette giriş yaparak başvuru yapabilir. Fakat görevliler tarafından sadece düşük bütçeye sahip olanlara ödeme yapılacaktır. Sorgulama ekranı sayesinde başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sorgulama işlemi kimlik numarası ve E-devlet şifresiyle yapılır. Eğer şifre yoksa PTT’ye gidilerek alınması gerekir.


Eğer başvurunuz onaylanırsa belirttiğiniz banka hesabına ödeme zamanı geldiğinde aktarılır. Fakat hesap belirtilmediği takdirde PTT’den alma şansı da vardır. Banka hesabına yapılan ödemeler 7 ile 10 iş gününe kadar orada kalmaktadır. Fakat bu sürenin geçmesi durumundan para PTT’ye aktarılır. O zamanda ancak herhangi bir PTT kurumuna giderek alma işleminin gerçekleştirmek mümkündür.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR