Sıfır Faizli 50.000 TL Kredi, 45.600 TL İndirim, 8 Ay Erteleme Bombası! Ayakları Yerden Kesecek!

Sıfır Faizli 50.000 TL Kredi, 45.600 TL İndirim, 8 Ay Erteleme Bombası! Ayakları Yerden Kesecek!
YAYIN TARİHİ: 5.02.2022 18:42:00

​Piyasalarda yaşanan bu olumsuzluk sonrasında ise hem otomotiv sektörünü canlandırmak hem de vatandaşların daha uygun oranlarla taşıt kredileri kullanmalarını sağlamak için BDDK tarafından taşıt kredileri için yeni düzenleme sinyalleri verildi. Bankalar ise taşıt kredilerinde çeşitli kampanyalarına devam ediyor. İşte bankaların en uygun taşıt kredileri… 

Otomobil sektörü ve bireysel taşıt kredilerinde büyük durgunluk yaşanıyor. Araç fiyatlarının yükselmesinin ardından yüksek faizler nedeniyle taşıt kredisi de kullanamayan vatandaşlar araç alma hayallerini ertelemek zorunda kaldı. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'deTaşıt Kredisi Taksit Sayısı ve Tutarı Yeniden Düzenlenecek!


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, otomobil kredilerinde miktarın artırılacağına ve taksit sayısının da yükseltileceğine işaret etti. BDDK’nın taşıt kredilerinde yeni düzenleme sinyalini vermesinin ardından bankalar ise harekete geçti. Bankaların taşıt kredisi kullandırdıkları dilimleri düzenleyecekleri ifade eden Akben, 120 bin, 300 bin ve 750 bin TL gibi limitlerle %70’ine kadar kredi dilimlerinin düzenlenebileceğini belirtti.
Taksit sayılarında da 48 ay vadenin yükselttirilebileceğine dair görüşlerini paylaşan Akben, taşıt kredilerinde faiz oranlarının da düşmesini temenni ettiklerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu konuda çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Yeni düzenleme ile bankaların taşıt kredilerinde ne yönde uygulamalara başlayacağı ise merak ediliyor.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Kampanyaları


En düşük faiz oranları ile taşıt kredisi veren bankalar, BDDK düzenlemesi öncesinde vatandaşların kredi kullanımına olanak sağlıyor. Vakıfbank tarafından uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile hem sıfır km hem de ikinci el araçlar için taşıt kredileri kampanyaları devam ediyor. 48 aya varan vade seçenekleri ile taşıt kredilerinde %1,59 faiz oranları sunana Vakıfbank, 3 aya kadar erteleme seçeneklerini de sunmaya devam ediyor. İkinci el taşıt kredilerinde de aynı oranlar ve cazip fırsatlar üzerinden finansman desteği sunan Vakıfbank, en uygun taşıt kredisi veren bankalar arasında öne çıkmaya devam ediyor.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası


Yapı Kredi Bankası sıfır ve ikinci hem binek hem de ticari araçlarda cazip oranlar sunmaya devam ediyor. Otomobil satın almak isteyenlerin uygun finansman seçeneklerinden yararlanarak 48 ay vade ve %1,99’dan başlayan faiz oranları ile taşıt almasını sağlayacak. 2. el araçlarda 10 yaşına kadar finansman sağlayan Yapı Kredi, avantajlı geri ödeme seçeneklerini de sunmaya devam ediyor.

Akbank Taşıt Kredisi Kampanyası


Akbank 0 km ve 2. el taşıt kredisi kampanyalarında faiz oranları düşürüldü. Buna göre %1,90’dan başlayan cazip faiz oranları ile araç sahibi olmak isteyen vatandaşların 48 ay vade olanakları ile Akbank’tan kredi talep etmeleri sağlanacak. Kredi miktarına ve vade sayısına göre uygulanacak faiz oranları da değişiklik gösterebilir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR