SGK 1600 TL Çocuk Yardımı! 10 Yaş Altı Çocuğu Olanlar Bu Ödemeyi Kaçırmasın. Başvurular Açıldı

SGK 1600 TL Çocuk Yardımı! 10 Yaş Altı Çocuğu Olanlar Bu Ödemeyi Kaçırmasın. Başvurular Açıldı
YAYIN TARİHİ: 29.12.2021 10:07:00

SGK doğrultusundan oluşturulan yardımlar vatandaşlar doğrultusundan olabildiğince çok araştırılıyor. Bu anlamda pandemi zamanında yardımlar çok daha çok ehemmiyet kazanmış durumda. SGK çocuk parası ve doğum parası adı altında binlerce lira hesabınıza yatırıyor. Ancak ne yazık ki fazlası vatandaş bundan bir haber olarak yaşıyor. 

SGK 1600 TL para veriyor. Vatandaşların yapması gereken ise oldukça kolay.Devletin yapmış olduğu yardımlar son dönem de daha fazla ilgi alaka görüyor. SGK devlet yardımı bağlamında vatandaşlara çocuk yardımı ödeneceğini duyurdu. Başvuru şartları ve detaylar.... SGK bu yardımları karşılıksız olarak milyonlarca kişiye aynı anda ulaştırıyor. Fakat bu yardımlar genelde alınmıyor ve unutuluyor. SGK yardımlarının en önemlisi ise, emzirme ve çocuk yardımı olarak göze çarpıyor. Bu yardımlar SGK'dan 5 yıl içinde almanız gerekiyor yoksa hakkınız yanıyor. Doğum öncesi ve sonrası olmak üzere 112 gün izin kullanan anneler, çalışmadıkları sürenin parasını toplu olarak alabiliyorlar. Bu parada en düşük 7.325 TL oluyor. Doğum öncesi ve sonrası toplam 112 gün izin kullanan anneler, çalışmadıkları sürenin parasını alabiliyor. Asgari ücretlinin aldığı en düşük ödeme 7.325 lira. 232 lira da emzirme parası buna ekleniyor. Ayrıca vatandaşlar arasında süt parası olarak bilinen emzirme parası da 201 lira olarak ödeniyor. Biz yaptığımız hesaplamada doğum ve emzirme parasını topladığımız zaman 7557 TL'ye ulaşıyoruz. 

SGK ÇOCUK YARDIMI E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINIYOR


SGK yardımları genel olarak e-devlet üzerinden kolayca alınıyor. Bu açıdan baktığımız zaman SGK tarafından verilen tüm yardımlar rapor paraları, emzirme yardımları, cenaze, tıbbi malzeme, ilaç ve ve yolluk gibi e-devlet üzerinden başvurularak alınıyor. Ayrıca 1.100 TL pandemi yardım parası da bu şekilde alınıyor.  

İNTERNET KULLANMIYORSANIZ PTT ŞUBELERİNE 


Pandemi yardım ödemeleri bilindiği gibi milyonlarca vatandaşa nefes aldırmıştı. 
Bu anlamda paranın yatması için vatandaştan İBAN no isteniyor. Taktir edersiniz ki İBAN herkes tarafından kullanılmıyor. İBAN nosu olmayan veya hatalı olanlar ödemeleri PTT şubelerinden anında alıyorlar.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER