Selçuk Geçer Geri Döndü! Dolar Yükseldikçe Yükseliyor! O Tarihe Dikkat! Dolar 20 TL Olur Mu?

Selçuk Geçer Geri Döndü! Dolar Yükseldikçe Yükseliyor! O Tarihe Dikkat! Dolar 20 TL Olur Mu?
YAYIN TARİHİ: 14.11.2021 12:26:00

O Tarihe Dikkat! Dolar 20 TL Olur Mu? Selçuk Geçer Geri Döndü! Dolar Yükseldikçe Yükseliyor! Selçuk Geçer dolar yorumları yapıyor. Ve bu yorumlar bayahı bir ilgi görüyor. Bu anlamda dolar 10 TL oldu bile. Dolar uzmanı Selçuk Geçer ise resmen geri dönerek, gene ve tekrardan 20 TL uyarısı yaptı.  Dolar kuru yükseliyor ve deyim yerindeyse durmuyor. Amerika’dan gelen yüksek enflasyon da tuz biber ekti ve dolar sert yükseliş başladı. Ekonomist Selçuk Geçer açıkladı ve “Dolar kuru 15 TL’de durursa şanslıyız. Dünyada enflasyon patlamış, bizimkiler hala dolar gitmez diyor.

Dolar 20 TL olur mu? Dolar fiyatı 10 TL oldu. Vatandaşlar şoke oldu. Dolar fiyatının çift hanelere gelmesi sonucunda vatandaşlar doların daha da artıp artmayacağını merak ediyor. Bu anlamda dolar ne olur eksper yorumları! Dolar ne vakit düşer 2021 senesinde hep gündemde oldu. Bu hususta takip edilen isimlerin başında da ekonomist Selçuk Geçer var. Başarılı ekonomist, dolar yükselir mi düşer mi sorularına cevap arıyor.

Bu fiyatlardan dolar alınır mı sorusuna “yatırım tavsiyesi vermiyorum” yanıtını veren Selçuk Geçer, dolar TL’de yükseliş beklediğini söyledi. Sık sık “Dolar 20 TL, hayırlı olsun” paylaşımları yapan Geçer, geçen zamanlarda ekonomist Murat Muratoğlu ile Youtube Canlı Yayın’da karşı karşıya gelmişti. İkili burada 2021 sonu dolar ne olur sorusu amacıyla iddiaya girmişti. Sonuçta ise…

Murat Muratoğlu, 2021 sonu dolar TL’nin 10.90 altında kapatacağını söylemiş, Selçuk Geçer ise 10.90 TL üstü beklediğini söylemişti. Bu iddianın kaybedeni, kazanana yemek ısmarlayacak. Dolar 11 Kasım 2021 saat 23.00 sıralarında 9.90 TL’den işlem görüyor. Fakat bugün serbest piyasadan ve döviz bürosundan dolar alanlar 10 TL’den dolar aldılar. 

DOLAR KURU ÇİFT HANELİ OLDU! 

ABD'de enflasyon verileri beklentinin oldukça üstünde çıkmıştı. Son yılların en büyük enflasyon verileri sonrasında, piyasalarda ortalık karışmıştı. Bu anlamda doların Türkiye'de çift haneli olmasına neden oldu. Dolar kurunun dünyadaki rezerv para olması sebebi ile Amerika'da belirtiler bütün ekonomik bilgiler küresel piyasalarda da yankı buluyor. DOLAR KURU NİÇİN YÜKSELİYOR SON DAKİKA, YÜKSELİŞE GEÇTİ?

Amerika doğrultusundan ilan edilen Ekim ayı enflasyon verisinin beklentilerin olabildiğince üstünde çıkması ardından dolar kuru yaşanan çalkalanmanın etkileri ile yükselişe geçti. 

Yine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası doğrultusundan 18 Kasım günü yapılacak olan PPK toplantısı ile en az 100 baz puan faiz indirimi uygulanacağı beklentisinin oluşması da Türk Lirası üstünde satış baskısı oluşturdu. FED'in faiz artırımı, TCMB'nin ise faiz indirimi gerçekleştireceği  beklentisi piyasalarda fiyatlanırken bu doların değer kazanmasını, Türk Lirası'nın da değer kaybetmesine niçin oldu. 

Yine Türk firmalarının sene sonu ödemelerinin başlaması ile dış borç ödemeleri de dolar kuruna olan isteği dolayısı ile de kuru yükseltti. 

10 LİRAYA DAYANDI


Dün 9,87'lere kadar tırmanan dolar kuru, bugün 9,95'i aşıp tarihi zirveyi geçerek 10 liraya dayandı.

EURO-STERLIN-BITCOIN

Euro 11,42; sterlin ise 13,32 lira seviyelerinde prosedür görüyor.

Kripto para aleminde Bitcoin de 69 bin dolardan gerileyerek 65 bin 386 dolardan alıcı buluyor.

ALTINDA SON DURUM

Altın/ONS: Bin 861 dolar

Cumhuriyet altını: 4 bin TL

Gram altın: 595 TL

Yarım altın: Bin 964 TL

MERKEZ BANKASI SESSİZ

Dolar kurunda ani yükseliş sürerken, Merkez Bankası'ndan tarihi yükseliş ile alakalı rastgele bir açıklama yapılmadı. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER