Seda Bacı uluorta yağdırdı Müge Anlı... Seda Sayan Müge Anlı’ya ‘öküz gibisin öküz’ dedi aman Allah!

Seda Bacı uluorta yağdırdı Müge Anlı... Seda Sayan Müge Anlı’ya ‘öküz gibisin öküz’ dedi aman Allah!
YAYIN TARİHİ: 23.11.2021 09:51:00

​Seda Sayan Müge Anlı’ya ‘öküz gibisin öküz’ dedi aman Allah! Seda Bacı uluorta yağdırdı Müge Anlı... Takvimlerin 2013 yılını gösterdiği günlerde belki de magazin dünyasının en skandal olaylarından birine imza atıldı. Olayın kahramanları ise Seda Sayan ile Müge Anlı... 2008 yılından bu yana atv ekranlarında Müge Anlı ile Tatlı Sert programıyla boy gösteren Müge Anlı, kayıpları buluyor, faili meçhul cinayetleri çözüyor, sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.

Bir yanda kısa bir süre önce yapılan ankette Türkiye’nin en güvenilir 2. İsmi çıkan, hafta içi her gün atv ekranlarında Müge Anlı ile Tatlı Sert programında faili meçhul cinayetleri aydınlatan, kayıpları bulan ve sosyal sorumluluk projelerine imza atan Müge Anlı, bir yanda da hem sahnelerde hem de ekranlarda fırtınalar estiren Seda Sayan. Türkiye’nin bu iki dobra ismi arasındaki ‘öküz’ kavgası magazin tarihinin belki de en çok konuşulan konularından biri. İşte o ‘öküz gibisin öküz’ olayının tüm detayları… 

Başarılı gazetecinin her geçen yıl rüştünü ispat ettiği zaten bilinen bir gerçek. Zira kısa bir süre önce yapılan ‘Türkiye’nin en güvenilir isimleri’ anketine göre Müge Anlı, Türkiye’de kendisine en çok  güvenilen 2. İsim. Birincilik ise Haluk Levent’e ait.

Diğer bir yanda da Kadırgalı lakabıyla bildiğimiz, dobralığından ödün vermeyen, bir dönem ‘Sabahların Sultanı Seda Sayan’ adlı programıyla hafta içi her sabah ekranlar boy gösteren Seda Sayan. Hem sahne hayatına hem de ekran hayatına devam eden Seda Sayan geçen sezon O Ses Türkiye’de jüri üyeliği yapmıştır. Magazin gündeminde de aşk hayatıyla ve Oğulcan Engin’le ilgili haberlerle kendisine bolca yer buluyor.


İşte bu ikilinin yolları yıllar önce bir ödül töreninde kesişti. Ödül veren isim Müge Anlı, ödül alan isim ise Seda Sayan’dı. Seda Sayan, ödülünü almak için sahneye doğru yöneldi ve ödülünü Müge Anlı’dan aldı. Buraya kadar her şey normal ve tam olarak da beklenildiği gibi. Asıl kriz zaten burada patlak veriyor.

Ödülünü Müge Anlı’dan alan Seda Sayan samimi tavırlarıyla biliniyor. Aynı sıcak teması da Müge Anlı’dan bekleyince olanlar oluyor. Müge Anlı’nın soğuk duruşu karşısında tokalaşan ikili ödül töreninin çıkışında karşılaşınca olanlar oluyor. Çıkışta basın mensuplarının olduğu yerde Müge Anlı’yı gören Seda Sayan kendine has üslubuyla patlatıyor bombayı. Müge Anlı’ya gören Seda Sayan, magazin tarihine geçen şu sözleri sarf ediyor ‘ayol eğilip de bir öpmüyorsun bile öküz gibisin öküz, insan bir öper’


Tabi sonrasında hızını alamayan Seda Sayan olayın üzerinden birkaç gün geçtikten sonra bağlandığı bir magazin programında Müge Anlı hakkında ifadeler kullanmaya devam ediyor. Seda Sayan burada da Müge Anlı sorusu karşısında şu ifadeleri kullanarak ikinci bir skandala daha imzasını atıyor ‘ O magazin sunarken ben kayıp buluyordum’

Tabi tüm bunlar olurken Müge Anlı her türlü sessizliğini korudu. Ta ki geçen sezon ki sezon finaline kadar. Müge Anlı ile Tatlı Sert’in sezon finalinde, Anlı’nın konuklarından biri ‘Müge Hanım sizleri çok seviyoruz. Sabahları bile sizinle gözlerimi açıyorum. İzlemediğimde sizi canım sıkılıyor. Sabahların sultanı sizsiniz bizim için’ yorumunda bulundu. Bu yoruma Müge Anlı’dan ‘zeytin dalı’ niteliğinde bir yanıt geliyor. Müge Anlı ‘Sabahların sultanı Seda Sayan. Şimdi onun ünvanını almayalım’ diyerek belki de yıllardı kafaları kurcalayan ‘öküz’ kavgasına son noktayı koymuş oldu.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER