Yapılan İğne Hayatını Kararttı. Bel Ağrısıyla Hastaneye Gitti. Yüzde 44 Engelli Kaldı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yapılan İğne Hayatını Kararttı. Bel Ağrısıyla Hastaneye Gitti. Yüzde 44 Engelli Kaldı!

SAĞLIK

5 Şubat 2021 Cuma 11:13:11

Yapılan İğne Hayatını Kararttı. Bel Ağrısıyla Hastaneye Gitti. Yüzde 44 Engelli Kaldı!

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde belindeki rahatsızlık sebebiyle gittiği hastanede acil serviste ağrı kesici iğne yapıldıktan sonra sol bacağında yaşadığı his kaybı sonrası ‘siyatik sinir yaralanması’ teşhisi konulan 44 yaşındaki İsmail İnam, yüzde 44 engelli kaldı. İsmail İnam savcılığa suç duyurusunda bulunarak sorumlu hemşire ve doktordan şikayetçi oldu.

Gökçebey ilçesinde yaşayan İsmail İnam, 16 Ağustos 2020’de bel ağrısı şikayetiyle Gökçebey Devlet Hastanesi’ne gitti. Acil serviste görevli doktorun İsmail İnam’a ağrı kesici iğne yapılmasına karar vermesinin ardından görevli hemşire İnamı’ın kalçasından iğne yaptı. Yapılan iğne sonrasında İsmail İnam’ın sol ayağında his kaybı oluştu. İddiaya göre, görevli hemşire bacağında oluşan his kaybının zamanla geçeceğini ve normal olduğunu söyledi. Taburcu edilen İsmail İnam, bacağındaki his kaybı geçmeyince bir gün sonra tekrar aynı hastaneye başvurdu. Görevli doktor ise yaşadığı sorunun yapılan iğneyle değil bel ağrısıyla ilgili olduğunu belirtti.

Tekrar evine gönderilen İsmail İnam, şikayetleri artarak devam edince bu kez Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne gitti. İsmail İnam’a, yapılan muayene sonucu ‘siyatik sinir yaralanması’ teşhisi konuldu. Hastaneye yatırılan İsmail İnam, 30 gün boyunca fizik tedavi gördü.. İnam’da sol bacağındaki ağrının yanı sıra, ayağında şişlik ve yürümesinde aksaklık oluştu. İsmail İnam, hastane kayıtları ve bilirkişi raporlarını alarak avukatı aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı’na sorumlu doktor ve hemşire hakkında suç duyurusunda bulundu. 16 Eylül 2020 tarihinde aynı hastanede iğne olduktan sonra sol ayağında uyuşukluk ve ağrı yaşayan T.K. da sorumlular hakkında Sağlık Bakanlığı’na şikayet dilekçesi gönderdi.

YÜZDE 44 ENGELLİ KALDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde İsmail İnam’a yüzde 44 engelli raporu verildi. Bir inşaat firmasının engelli kadrosunda temizlik personeli olarak çalışmaya başlayan İsmail İnam, bel ağrısı nedeniyle yapılan iğnenin hayatını kararttığını söyledi. Ağrılarını dindirmek için ömür boyu ilaç kullanmak zorunda kaldığını anlatan İnam, “Hastaneye bel ağrısı şikayetiyle gitmiştim. Fakat doktor bana ağrı kesici önerdi. Hemşire bana o iğneyi yaptıktan sonra sedyede kala kaldım. Yüzde 44 engelli heyet raporu aldım. İğneden kaynaklı sinir yaralanması olduğu tespit edildi. Ben hemşireden ve sorumlulardan şikayetçiyim” dedi.

“BANA YAPILAN BAŞKASINA YAPILMASIN”

İnam, sol ayağının parmaklarını halen hissedemediğini ifade etti. İğne nedeniyle tüm hayatının değiştiğini anlatan İnam, yaşadığı olayın bıraktığı acıyı şöyle anlattı:

“Ben artık engelli kaldım. Yetkililere bunu duyurmak istiyorum. 7 ay boyunca gitmediğim hastaneler kalmadı. 1 ay boyunca sadece Atatürk Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi gördüm. Eğer ilaç almazsam uykularım haram oluyor. Şiddetli bir ağrım oluyor. Ayakkabı giymekte zorlanıyorum. Parmaklarımı hissedemiyorum. Yürüyüşümde aksama var. Eskisi gibi yürüyemiyorum. Aşırı yoruluyorum. Bunun cevabını kim verecek? Mağdur durumdayım. Savcılığa şikayette bulundum. Adalet yerini bulsun, başka insanların canı yanmasın. Ömür boyu da böyle kaldım. Bunu çekeceğim artık. Bana yapılan aynısı başkasına yapılmasın. Keşke böyle bir şey olmasaydı.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı