Saç Dökülmesi Olanlar Dikkat! Bu Yöntemler Nokta Atışı Yapıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Saç Dökülmesi Olanlar Dikkat! Bu Yöntemler Nokta Atışı Yapıyor

SAĞLIK

5 Ocak 2021 Salı 10:17:26

Saç Dökülmesi Olanlar Dikkat! Bu Yöntemler Nokta Atışı Yapıyor

Özellikle kilo kaybına uğramış, doğum yapmış, stres yaşamış veya farklı tıbbi sorunları olanlar için, günlük belli bir miktar saç dökülmesi normaldir. Ancak bazı faktörlerden dolayı bazen aşırı saç dökülmesi sorunu yaşanmaktadır. Saç dökülmesinde etkili doğal yöntemler haberimizde…

Yanlış beslenme saç dökülmesinin nedeni olabilir ancak buna doğru ürünleri eklemek durumu değiştirebilir. Saç büyümesini destekleyen yiyecekler şu şekilde sıralanabilir:

Yumurta: Saç büyümesi için gerekli olan protein ve biotin açısından zengindir.

Ispanak: Folat, demir ve A vitamini gibi saç büyümesi için gerekli bileşenleri içerir.
Somon ve diğer yağlı balıklar: Saç yoğunluğunun artmasıyla bağlantılı olan en iyi omega-3 kaynağıdır.

Avokado: Saçlarımız için de faydalı olan E vitamini, C vitamini ve önemli yağ asitleri ile yüklüdür.

Et: Sağlıklı saçlar için gerekli olan bir başka büyük protein ve demir kaynağıdır.

 

SAÇ DERİSİNE YAĞLI TEDAVİ

Saç maskeleri uygulamak, diyetinizi ayarlamak kadar faydalı olabilmektedir. Farklı yağ türleri ve maskeleri saç dökülmesini önlemede yardımcı olmaktadır.

Biberiye yağı kelliği tedavi etmek ve saçın yeniden büyümesini sağlamak için kullanılabilir. Sardunya yağı, saç büyümesini destekleyen etkileri ile bilinen bir üründür. Bir taşıyıcı yağ ile karıştırıp maske olarak uygulayabilir veya hafta boyunca kullanmak üzere şampuanınıza ekleyebilirsiniz.

Aloe vera jeli, kaşıntılı bir kafa derisine yol açabilen bir durum olan kepekle savaşmak için kullanılabilir. Çok fazla kaşırsanız cildinize bile zarar verebilirsiniz.

 

SOĞAN SUYU

Kokusu pek hoş olmayabilir ancak soğan suyu parçaları ile birlikte oldukça etkilidir. Saça uygulandığında saç köklerine faydalı olan besinler içerir. Saç uzamasını düzenler ve destekler. Bir soğanı ezip bir macun haline getirebilir ve ardından saç derinizin her yerine uygulayabilirsiniz.

 

YEŞİL ÇAY

En büyük antioksidan kaynaklarından biri olan yeşil çay, farklı sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan bir takviye olarak bilinmektedir. Saçı yeniden uzatmak için kullanılabilen epigallocatechin gallate içerir.

 

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Büyük bir çalışmada, desen kelliği olan katılımcılardan bir kısmından kabak çekirdeği yağı takviyesi almaları istendi, bir kısmı plasebo aldı. Deneyin sonunda, sonuçlar birinci grupta önemli saç büyümesi gösterdi. Bununla ilgili daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulsa da, bu ürünü diğer yararlı unsurlarla birlikte beslenmenize eklemek fayda sağlayabilir.

 

MEYAN KÖKÜ ŞAMPUANI

Meyan kökü, saç köklerini uyarmak, saç büyümesini desteklemek ve saç dökülmesini azaltmak gibi faydalara sahiptir. Doğal bitkisel bir şampuan saç dökülmenizi durdurmaya katkı sağlayacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı