İtalya’da 6 Gün Önce BioNTech'in Geliştirdiği Aşıyı Olan Doktor’dan Kötü Haber: Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İtalya’da 6 Gün Önce BioNTech’in Geliştirdiği Aşıyı Olan Doktor’dan Kötü Haber: Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

SAĞLIK

5 Ocak 2021 Salı 10:54:15

Son Güncelleme: 05/01/2021 17:37:51

İtalya’da 6 Gün Önce BioNTech’in Geliştirdiği Aşıyı Olan Doktor’dan Kötü Haber: Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

İtalya’da koronavirüs salgınına karşı aşılamaların başlamasının ardından kötü haber geldi. 6 gün önce Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısını olan Prof. Dr. Antonella Franco’nun koronavirüs testi pozitif çıktı…

İtalya’da 6 gün önce Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısını olan Umberto I Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Departmanı Direktörü Dr. Antonella Franco, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

 

“POZİTİF ÇIKTIM AMA TEKRAR AŞI OLURUM”

İtalya’da Siracusa kentindeki Umberto I Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Departmanı Direktörü Dr. Antonella Franco’nun 6 gün önce Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısını yaptırmasına rağmen koronavirüs testi pozitif çıktı. Dr. Franco test sonucunun ardından yaptığı açıklamada, “Pozitif çıktım ama tekrar aşı olurum. Belki aşı olmasaydım virüs bende geri dönülemez hasarlar meydana getirebilirdi” dedi.

Sicilya Bölgesi Sağlık Departmanı tarafından yapılan açıklamada, Dr. Franco’nun 6 gün önce Palermo’da ilk aşı olan kişilerden biri olduğu belirtildi. Doktorun, aşı olmadan önce virüse yakalanıp yakalanmadığı araştırılırken, Dr. Franco ile Palermo’ya aşı olmaya giden ekipteki sağlık çalışanları da inceleniyor.

 

“2. DOZDAN SONRA TAM KORUMA SAĞLANIYOR”

İtalya Sağlık Yüksek Kurulu Başkanı Franca Locatelli Covid-19 aşısının sadece 2. dozunun uygulanmasının ardından tam koruma sağladığına dikkat çekti. Locatelli, “Bilimsel araştırmalar 1’inci dozun tam koruma sağlamadığını ve ilk dozun ardından enfekte olan kişiler görüldüğünü açıkça belirtiyor. İkinci doz aşıdan sonra tam bir korumadan bahsetmek mümkün. Bu nedenle aşı olanların da sorumlu davranışları bırakmamaları gerekiyor” dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı