İngiltere’de Korona Virüs Kontrolden Çıktı! İngiliz Gazeteleri Hastanelerde Yer Kalmadığını, Sağlık sisteminin Çöktüğünü Manşetliyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İngiltere’de Korona Virüs Kontrolden Çıktı! İngiliz Gazeteleri Hastanelerde Yer Kalmadığını, Sağlık sisteminin Çöktüğünü Manşetliyor!

SAĞLIK

18 Ocak 2021 Pazartesi 11:07:48

İngiltere’de Korona Virüs Kontrolden Çıktı! İngiliz Gazeteleri Hastanelerde Yer Kalmadığını, Sağlık sisteminin Çöktüğünü Manşetliyor!

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün İngiltere’de mutasyona uğrayıp hızla yayılmasının ardından vakalar ve can kayıpları tavan yaptı. Hastanelerdeki yoğun bakım servislerinde yer kalmadı. Sağlık sistemi çöktü. Durumu ağırlaşarak hastaneye kaldırılan hastalar, ambulansla getirildikleri hastanelerde serum takılarak ya da ilaç verilerek evlerine yollanıyor. Metro gazetesi sağlık sisteminin çöküşünü “Üzgünüz, yatak kalmadı” manşetiyle yayınladı.

Korona virüs salgınının mutasyona uğramasından en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden İngiltere’de sağlık sistemi çökmüş durumda. Aşılama ve alınan önlemlere rağmen vaka ve ölü sayısı rekora koşuyor. Korkutan tablo her geçen gün hızla artarken, yoğun bakım servislerinde ise yer kalmadığı bildirildi.

 

İLAÇ VERİLİP GÖNDERİLİYORLAR

Acil vakalara yer açmak için yatılı tedavi gören hastaların otellere ya da kendi evlerine erken taburcu edilmesinin karar verildiği ülkede yoğun bakım servislerinde yer kalmadı. Durumu ağırlaşarak hastaneye kaldırılan hastalar, ambulansla getirildikleri hastanelerde serum takılıyor ya da ilaç verilerek evlerine yollanıyor. 4,5 milyon kişi ise bir ümit hastanelerde kendilerine yatak açılmasını bekliyor.

4.5 MİLYON HASTA TEDAVİ İÇİN BEKLİYOR

Ulusal Sağlık Servisi (NHS), İngiltere’de Kasım 2019 – Kasım 2020’de tedavi için hastanelerde bekleyenlerin sayılarına ilişkin bir rapor yayımladı. Rapora göre, hastanelerde tedavi sırası bekleyenlerin sayısı 4 milyon 460 bine yükseldi.

YETERLİ MİKTARDA AŞI SAĞLANMIYOR

Londra Belediye Başkanı Sadık Khan, Londralılara ülke geneline dağıtılan aşıların yalnızca 10’da birinin sağlandığını kaydetti. Khan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu durumdan endişe duyduğunu, kentteki vaka sayılarını, yoğunluğunu ve ihtiyaç durumunu yansıtan aşı miktarını almak için hükümetle görüşeceğini belirtti.

HASTANELER BASKI ALTINDA

İngiltere’de Kovid-19’un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından vakalar ve can kayıplarında ciddi artışlar görülmeye başlanmıştı.

Bunun üzerine ülke, 5 Ocak’tan itibaren yeniden karantinaya girmiş, İngiltere Başbakanı Boris Johnson halktan sokağa çıkmamalarını istemişti. Johnson, Kovid-19 salgını nedeniyle hastanelerin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu bildirmişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı