Hamilelik Sürecinde Doğru Bilenen Yanlışlar
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Hamilelik Sürecinde Doğru Bilenen Yanlışlar

SAĞLIK

26 Şubat 2020 Çarşamba 12:29:03

Hamilelik Sürecinde Doğru Bilenen Yanlışlar

Hamilelik anne adayları için hem heyecanlı hem de zorlayıcı bir süreç olmaktadır. Bu süreç boyunca anne adayları oldukça dikkatli davranır. Ancak doğru bilinen bazı yanlışlar yüzünden hamilelik sürecinde bazı hatalar meydana gelebiliyor. Hamilelikte doğru bilinen yanlışlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyor.

Hamilelik anne adayları için hem heyecanlı hem de zorlayıcı bir süreç olmaktadır. Bu süreç boyunca anne adayları oldukça dikkatli davranır. Ancak doğru bilinen bazı yanlışlar yüzünden hamilelik sürecinde bazı hatalar meydana gelebiliyor. Hamilelikte doğru bilinen yanlışlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

1-Hamilelik 9 Aydır

Aslında çoğu gebelik 9 ay sürmez. Gebelik süreci hesaplamasında başlangıç olarak adet döneminin tarihi ele alınır. Bu tarihi üzerine çeşitli ekleme ve çıkarmalar yapıldıktan sonra hamilelik süreci 40 hafta olarak belirlenir. Günümüzde bu hesaplamalar doğrultusunda gerçekleşen doğumların yalnızca yüzde 65’i tutmaktadır. Buna ilave olarak tabii ki birçok anne adayının erken doğum gibi durumların meydana gelmektedi

2. Anneler Bebekleri İçin de Yemeli

Çoğu zaman sen hamilesin iki kişilik yemelisin gibi cümleler kurulur. Bu yanlış bir davranıştır en ideali anne adayının normal bir şekilde beslenmesi olacaktır. Normal bir hamilelikte anne adayı en fazla 9 kilo almalıdır.

3. Bebek Saçlı İse Bulantı Olur

Mide yanmaları ve mide bulantıları genellikle bebeğin saçlı olması ile özdeşleşir. Bu yanlış bir yargıdır. Mide sorunlarının geçmesi için az yemek yenmeli ve yüksek yastıkta yatılması gerekir.

4.Erken Doğan Bebekler Ölür

Düşünülenin aksine erken doğan bebekler için ölüm oranı aslında azdır. Günümüz şartlarında iyi bir şekilde bakıldığı takdirde erken doğan bebekler çok kısa bir sürede yaşıtlarına ulaşmaktadır.

5.Hamilelikte Aşerilen Yenmez İse Bebek Sakat Olur

Hamilelikte gerçekleşen aşerme durumu psikolojik bir sorun olmaktadır. Yani hamilelikte aşerilen yiyecek yenmese de sakatlık ya da leke durumu olmaz.

6.Hamilelikte Saç Boyanmaz

Hamilelik süresince en çok tartışılan konulardan birisi saç boyamadır. Kadın doğum doktorları tarafından 3 aydan sonra saç boyamanın hiçbir sakıncası olmadığı açıklanmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı