Grip Aşısı Ne Kadar? Yeni Fiyatlar! Grip Aşısı Kimlere Yapılmalıdır? e-Nabız Grip Aşısı Bilgisi Öğrenme
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Grip Aşısı Ne Kadar? Yeni Fiyatlar! Grip Aşısı Kimlere Yapılmalıdır? e-Nabız Grip Aşısı Bilgisi Öğrenme

SAĞLIK

22 Ekim 2020 Perşembe 13:16:20

Grip Aşısı Ne Kadar? Yeni Fiyatlar! Grip Aşısı Kimlere Yapılmalıdır? e-Nabız Grip Aşısı Bilgisi Öğrenme

Grip aşısı kimlere yapılmalı? Grip aşısı devlet hastanesinde ücretsiz mi yapılır? Grip aşısı özel hastanelerde ne kadara yapılıyor? Grip aşısı fiyatları 2020? Uzmanlar grip aşısının koronavirüs etkisi ile ilgili neler dedi?

Grip aşısı kimlere yapılmalı? Grip aşısı devlet hastanesinde ücretsiz mi yapılır? Grip aşısı özel hastanelerde ne kadara yapılıyor? Grip aşısı fiyatları 2020? Uzmanlar grip aşısının koronavirüs etkisi ile ilgili neler dedi? Grip aşısı koronavirüse etki ediyor mu? Grip aşısı ücretsiz mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle uzmanların grip virüsüne karşı uyarması sonrası grip aşına talep patlaması yaşandı. Peki ama grip aşısını kimler yapmalı? Grip aşısı ücretleri ne kadar? Grip aşısı ne kadara yapılıyor? Özel hastanelerde grip aşısı ne kadara yapılıyor?

Koronavirüs henüz bitmedi. Uzmanlara göre 2021 yılına kadar da yoğun şekilde devam edeceğe benziyor. Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde koronavirüs salgınına dair daha yoğun önlemler alınması gerektiği açıklandı.  Salgın nedeniyle grip aşısında talep patlaması yaşanmaya devam ediyor.

Kimlerin grip aşısını olabileceği e-Nabız üzerinden sisteme kayıt edildi. Bununla birlikte grip aşısı fiyatları da belli oldu.

Vatandaşın yoğun talep gösterdiği grip aşısı nedeniyle ithal edilen doz talebin çok altında kaldı. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı’ndan hamle geldi.

Sağlık Bakanlığı, “aşı kimlere vurulacak?” tartışmalarına e-Nabız üzerinden nokta koydu. e-Nabız üzerinden grip aşısı olamayacak vatandaşlara “İnfluenza açısından 1. öncelikli yüksek risk grubunda değilsiniz. Durumunuz ileride yeniden değerlendirilecektir” mesajı gönderiyor.  Bakanlığın, aşıda öncelikli kişileri, Charlson Risk Skoru’na göre belirlediği öğrenildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı