Erdoğan: ‘Bütün Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyorum. Gayretleri Karşılıksız Kalmayacaktır.’
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Erdoğan: ‘Bütün Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyorum. Gayretleri Karşılıksız Kalmayacaktır.’

SAĞLIK

18 Ocak 2021 Pazartesi 10:25:45

Erdoğan: ‘Bütün Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyorum. Gayretleri Karşılıksız Kalmayacaktır.’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Ankara Şehir Hastanesinde Kovid-19 aşısı olmuştu. Erdoğan, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada “Bütün sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans sebebiyle de şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum ve inanıyorum ki bu süreç içerisinde ortaya konan bu gayretin karşılığı ne bizler nezdinde ne de Rabbimin nezdinde karşılıksız kalmayacaktır” diyerek sağlık görevlilerine olan minnetini anlattı.

Aşılama kampanyasının nerelerde ve nasıl sürdürüleceğini Sağlık Bakanlığının belirlediğini ifade eden Erdoğan, bu sürecin başladığını ve yoğun bir şekilde devam etiğini vurguladı.

Bu süreçte vefat edenlere Allah’tan rahmet, hasta yatanlara şifa dileyen Erdoğan, “Bütün sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans sebebiyle de şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum ve inanıyorum ki bu süreç içerisinde ortaya konan bu gayretin karşılığı ne bizler nezdinde ne de Rabbimin nezdinde karşılıksız kalmayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni tip koronavirüs (COVID-19) aşısı yaptıran Erdoğan, konuyla ilgili şöyle dedi: “Herhangi bir yan etki yok. Evelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci dozu olacağım.”

 

“50 MİLYONA TAMAMLAYACAĞIZ”

Aşılama süreci için ‘İnşallah hayırlara vesile olsun.’ diyen Erdoğan, “Bu kampanyayla birlikte de süratle bir taraftan aşılarımız gelsin. Diğer taraftan tüm hastanelerimizde aşıları süratle yaygınlaştırarak bitirelim. Bir de tabii maalesef olumsuz kampanya sürdürenler var. Ama ben inanıyorum ki, aklıselim sahibi olan milletim bunlara hiçbir zaman fırsat vermeyecektir ve bilimin, irfanın ışığında benim milletim özellikle şu korona virüsün olduğu dönemde aşıyla bunlara en güzel cevabını verecektir. Rabbim sıhhat, safiyet ve afiyet içerisinde milletimi sağlıklı bir geleceğe kavuştursun diliyorum. Biz de devlet olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ne imkan varsa seferber etmiş durumdayız. İnşallah bu 3 milyonun arkasından zaten bir 30 milyon daha geliyor. Bunu Çin’den gelen aşılarla 50 milyona tamamlayacağız. Ve böylece ihtiyacımız neyse bu ihtiyacı süratle gidermek suretiyle bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunların hiçbirinde zorunlu bir adım yoktur. Hepsi gönüllülük esasına dayalıdır. Bilim Kurulumuzun da yapmış olduğu çalışmalar ışığında sürdürülmektedir. Tekrar hocama teşekkür ediyorum, hemşirelerimize, tüm sağlık elemanlarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

 

“KARŞILIKSIZ KALMAYACAKTIR”

Bu süreçte ölenlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan, “Şu anda hastane yataklarında hasta olarak yatanlara rabbimden şifalar diliyorum, tüm yakınlarına sabırlar temenni ediyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans sebebiyle şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu süreç içerisinde ortaya konan gayretin karşılığı ne bizler nezdinde ne de Rabbimin nezdinde karşılıksız kalmayacaktır. Teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı