Dünya’nın En Etkili Doğal Antibiyotiği! Kilosu 250 Liradan Satılıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Dünya’nın En Etkili Doğal Antibiyotiği! Kilosu 250 Liradan Satılıyor

SAĞLIK

4 Ocak 2021 Pazartesi 18:10:34

Son Güncelleme: 04/01/2021 18:11:14

Dünya’nın En Etkili Doğal Antibiyotiği! Kilosu 250 Liradan Satılıyor

Koronavirüsün yayılım hızının artmasıyla beraber vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren ürünlere de ilgi arttı. Vatandaşların bitkisel çözüm olarak tercih ettikleri ürünlerin başında yeryüzünün en güçlü antibiyotiklerinden olan ve kilogramı 250 liradan satılan ‘udi hindi’ yer aldı. Hem bağışıklığı kuvvetlendirmesi hem kanserle savaşması hem de mikrop kırıcı özelliğiyle iltihap ve enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlayan bitkiye talep arttı.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ülkemizde de 18 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bunun sonucunda bağışıklık sistemini güçlendirecek ek takviyelere başvurular arttı. Bağışıklık sistemi güçlendiren şifa kaynağı besinler arasında yer alan ‘udi hindi’ düzenli ve doğru kullanılması durumunda solunum yolu hastalıklarından kansere kadar bir çok hastalığın tedavisinde etkili oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve hastalıklara karşı vücut direncini arttırdığından dolayı koronavirüse karşı da koruyucu etkisi bulunan udi hindi aktarların gözde ürünü haline geldi.

 

BİRÇOK HASTALIĞA ŞİFA

Asya kökenli olan odunsu bir yapıya sahip olan udi hindi kozmetik sektöründe de kullanılsa da en çok yağı ve tozu tüketiliyor. Udi hindin bağışıklık sistemi güçlendirmenin yanında bir çok hastalığa iyi geldiğini söyleyen aktar Vedat Kavruk, “Udi hindi en güçlü yer yüzünün en güçlü antibiyotiğidir. Mikrop kırıcıdır. İltihap ve enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlar. Cilt yanıkları, kesik, haşerat ısırığı ve egzama gibi cilt hastalıkların tedavi edilmesinde etkilidir. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Antioksidan kaynağı olmasından dolayı vücudun toksinlerden arınmasını sağlayarak kanser hücreleriyle savaşır. Kanı temizleyerek kalp ve damar sağlığını korur. Mide ağrısına iyi gelir. Safra ve böbrek taşlarını eritir. Grip ve nezle gibi mevsimsel nedenlerden meydana gelen hastalıklarda tedavi sürecini hızlandırır. Burun tıkanıklığına iyi gelir solunum yollarını açar. Stresi azaltır, yorgunluğu alır. Tüm bunların yanında önemlisi de bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilenen ve vücut enerjisini arttıran udi hindi son günlerde korkulu rüyamız haline gelen koronavirüsten korunmamızda etkili olmaktadır” diye bilgi verdi.

 

KİLOSU 250 TL’DEN SATILIYOR

Sabahları aç karnına bal yada pekmezle karıştırılarak ya da ılık suyla 1 tatlı kaşığı udi hindi tozu tüketmenin vücuda faydalı olacağını aktaran Kavruk, “Hastalıklara karşı vücudun direncini arttıran takviye gıdaların günde 1 yada 2 tatlı kaşığı tüketilmesi gerekiyor. Bunları ilaç niyetine olduğunu ve fazlasının da yarardan çok zarar verebileceğini unutmamalıyız” diye konuşarak udi hindinin tozunun yanı sıra yağının da rağbet gördüğünü ve udi hindinin kilogramının 250 liradan satıldığını sözlerine ekledi.

 

RAHAT NEFES ALMADA YARDIMCI

Sur ilçesinde aktarlık yapan Cahit Gürkaş son günlerde udi hindi bitkisine rağbetin arttığını aktararak şunları ifade etti: “Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla udi hindi bitkisi çok etkili. Biz bunu damla sakızıyla verdiğimiz zaman hastalarda olumlu neticeler alınıyor. Damla sakızı dediğimiz bitki çok değerli bir bitkidir. Bu ikisi karıştırılıyor. Dövülüp toz haline getirilip, öğütüldükten sonra karıştırılıp sabah, öğle, akşam birer çay kaşığı ağza atılıp ılık suyla beraber yutuluyor. Bu özellikle akciğerlerdeki tutulumlar için çok etkili, mide, sindirim sistemi için çok iyi ve bağışıklık sistemini oldukça yüksek tutan bir bitkidir. Vücut enerjisini artırıyor. Dolayısıyla kişinin daha rahat nefes almasını sağlıyor. Yani bir nevi oksijenin vücutta tutulumunu gerçekleştiriyor. Dolayısıyla biz bunu tavsiye ediyoruz. Hastalığın tedavisinde yardımcı oluyor.

Şu ana kadar yapılan araştırmalar neticesinde biz bunları söylüyoruz. Bizim de kendi çapımızda yaptığımız araştırmalar var. Udi hindi genellikle Hindistan, Pakistan gibi bölgelerde yetişen bir bitkidir. Damla sakızı ise sadece Yunanistan’ın Sakız Adası’nda yetiştiriliyor. Çok değerli olduğu için fiyatı da oldukça yüksektir. Udi hindinin kilosu 300 TL’dir. Damla sakızının kilosu ise bin 500 TL’dir. Dolayısıyla bundan kilolarca almalarına gerek yok. 50 gram udi hindi, 10 gram da damla sakızıyla beraber karıştırılıp tüketilmesinde fayda var. Ayrıca antibiyotik değerini taşıyan propolis de var. Vatandaşların bunlara ilgileri oldukça yüksek. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla bu hastalığın seyri Ekim ayında oldukça yüksek bir seviyeye ulaşacak. Dolayısıyla bu tür şeylere karşı yan tedbir olarak kullanılmalarında fayda var. Dozajında kullanılırsa yan etkileri yoktur. Aşırı miktarda kullanılırsa tabi ki her bitkinin kendine göre yan etkisi vardır.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı