Doğum Günü Şarkısı Koronaya Neden Oluyormuş!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Doğum Günü Şarkısı Koronaya Neden Oluyormuş!

SAĞLIK

8 Eylül 2020 Salı 15:50:15

Doğum Günü Şarkısı Koronaya Neden Oluyormuş!

Bilim insanları ilginç bir araştırmayı yayımladı. Doğum günü şarkısı koronaya neden oluyor! Ekip adına açıklamalarda bulunan Malin Alsved “B ve P harfleri en büyük aerosol yayıcılar. Happy Birthday şarkısı parçacık yayılımına neden oluyor.” dedi.

Bilim insanları ilginç bir araştırmayı yayımladı. Doğum günü şarkısı koronaya neden oluyor! Ekip adına açıklamalarda bulunan Malin Alsved “B ve P harfleri en büyük aerosol yayıcılar. Happy Birthday şarkısı parçacık yayılımına neden oluyor.” dedi.Daily Mail gazetesinde bilim adamların araştırmasına yer verildi. Buna göre İsveç’te Lund Üniversitesi’nde görev alan araştırmacılar şarkı söylediğimizde yayılan parçacık miktarını ve bunun Covid-19’un yayılması üzerindeki etkisini inceledi. Araştırmaya göre içinde ‘B’ ve ‘P’ harfi bulunan şarkılar söylendiğinde damlacık daha fazla yayılıyor.

İsveçli Araştırmacılar ‘Happy Birthday’ (İyiki doğdun) şarkısının söylenmesinin diğer şarkılara oranla daha fazla parçacık yayılımına neden olduğunu söyledi.

Açıklamalarda bulunan bilim insanı Malin Alsved, “Özellikle ünsüzlerin söylenmesi çok büyük damlacıklar açığa çıkarıyor ve B ve P harfleri en büyük aerosol yayıcılar olarak öne çıkıyor” dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı