Rüyada Tokluk Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Tokluk Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 2.09.2021 17:55:49

Rüyada Tokluk görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Tokluk görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Tokluk görmek ne anlama gelir? Rüyada Tokluk görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Tokluk görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Tokluk görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Tokluk görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Tok olduğunu görmek iş yahut başka bir hususta usanç gelmesine, maaş almaya yahut malı iade etmeye delalet eder. Rüyada karnının tok olduğunu gören, halktan ayrı düşünür ve onlarin arasına girmez.

Fakat dünya işlerinde ilgisizlik gösterir. Kirmani ye göre, rüyasinda kendisini tokluk ile açlık arasında gören, işlerinde acele etmez. Ne tamahkarlık eder ve ne de fazla harcar. Rüyada karnının çok tok olduğunu ve hatta bir lokma bile yiyemeyecek kadar doymuş bulunduğunu görmek, işlerinin değiseceğine, bir rivayete göre ecelinin yaklaştığına delalet eder. Karnının adeta tok olduğunu gören, dünyada rızkının bol ve bereketli olduğunu ve çesitli şeylerle rızıklandığını görür.


Ebu Sait El Vaiz e göre, rüyada tokluk, genis rizka ve evvelce elinden çıkmış  bulunan malının tekrar eline geçmesine delalet eder. Bir fakirin rüyasinda yemek yiyerek karnını doyurduğunu görmesi, eger aç yatmış ise, tabir edilmez. Çünkü bu rüya ahlamdir. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen tokluk, usanca işarettir.

Karninin tok olduğunu veya yediği yemekten agzın hiç bos yer kalmamak şartıyla doldurmus olduğunu gören kimsenin, işinin bozulmasına ve dünyaca bulundugu durumdan düsmesine veya ölümüne isarettir. Ancak agzinda biraz bosluk bulunduğunu gören kimsenin, ağzında gördügü boşluk miktarınca, dünyada rızıklanmasına işarettir.

Rüyada hissedilecek kadar tokluk, maas almaya ve malin geri iade edilmesine işarettir. Bazı tabirciler, açlık, tokluktan; suya kanmakta susuzluktan hayiırlıdır, dediler. Rüyada midesinin dolu olduğunu gören kimse faiz yer.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER