Rüyada Tohum Ekmek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Tohum Ekmek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 2.09.2021 18:15:46

Rüyada Tohum ekmek görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Tohum ekmek görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Tohum ekmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Tohum ekmek görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Tohum ekmek görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Tohum ekmek görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Tohum ekmek görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada tohum ekmek. İsrafa işarettir. Bazen tohum ekmek, genişlige, rızka, ilme vakif olmaya ve güzel sanata işarettir. Bazen de tohum ekmek, çesitli kimselerle iyi geçinmeye işarettir. Tohumları yere ekmek, çocuk île tabir edilir. Bir kimse, kendisinin tohum ektigini tohumlarin da yere yapisip kaldigini görse, serefe nail olur. Tohumlar yere yapisip kalmazsa rüya sahibi hüzün ve kedere düşer.

Rüyada Tohum Ekmek;  Bu rüya insanlarla iyi geçinmekle tabir olunur. Rüyada çiçek bahçenize tohum ektiğinizi görmek, gençler için, giriştiği bir işte ümidinin üstünde başarı kazanacağınız anlamına gelir. Tohum ekmek genç bir kadın için, muradının olacağına, yaşlı erkekler için, hatırlayıp gereğini yapacağına, yaşlı kadınlar için ise, aleyhinde çok kötü dedikoduların çıkarılacağına işaret eder. Bir tarlaya tohum ektiğinizi görmek; kuracağınız bir işle çok kazanç elde edip, zengin olacağınıza delalet eder. Tohum Ektiğinizi görmek: Hayırlı bir erkek çocuk sahibi olacağınıza işarettir.

Rüyada Tohum Dikmek; Tarlaya tohum dikmek veya diktiğini gören saygı görür, mevki ve makam sahibi olur. Tarlaya veya saksıya tohum diken, makâm ve itibâr kazanır. Diyanet rüya tabirleri yorumcuları rüyada tohum dikmek için şöyle der; Sizin için hayati bir önem taşıyan, ancak olumsuzluklar yüzünden yapamadığınız bir işi, hemen yapmanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Bir baş­ka yoruma göre tohum diktiğini gormek; ev işlerine yardımcı bir bayan alacağınıza işarettir.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek, Ekmek; Rüyada çiçek tohumu satın aldığını gören kimsenin beklentileri gerçek olur. Çiçek tohumlarını ekerek filizlenmiş görmek, istenilen şeylerin gerçekleşmesine yorumlanmıştır. Çiçek tohumu yediğini gören kimse mutlu olacak bir işle karşılaşır.

Ruyada Görülen Tohumlar Ne Anlama Gelir?

Haşhaş tohumu: 
Rüyada görülen haşhaş tohumu, sıkıntı çekilmeden elde edilecek mala işaret eder.

Kereviz Tohumu: Kereviz tohumu görmek malla yorumlanır. İlaç maksadıyla kereviz tohumu yediğini görmede bir sakınca olmadığı halde yediğini görmek hüzün, keder ve düşmanlığa delalet eder. Kereviz tohu­mu dövmek, özellikle havanda dövmek nikâhla yorumlanır.


Keten Tohumu: Keten tohumu mala delalet eder. Bazı rüya tabir­cileri bunun helal, bazıları da haram mal olduğunu söylemişlerdir. Bir riva­yete göre de hüzün ve keder ifade eder. Keten tohumu malla, bâzen üzün­tü ile tevil edilir. Rüyada görülen keten tohumu mal ile tabir olunur. Bazen bu rüya sıkıntı ve üzüntüye de işaret eder.

Lahana Tohumu: Hastalık, gam ve kederle yorumlanır. Salata, marul ve benzeri tohumu da böyle yorumlanır. Rüyada lahana tohumu görmek hastalık, gam ve kederle yorumlanır. Salatalık tohumu marul ve benzeri tohumlar da böyle yorumlanır.

Hardal tohumu: Hardal tohumu görmek üzüntü ve keder, eksik mal, hastalık, kavga, düşmanlık ve musibetle yorumlanır. Bir rivayete gö­re hardal tohumu büyük güçlük ve sıkıntılarla elde edilen malla yorumla­nır.

Pamuk Tohumu: Pamuk tohumu görmek güçlükle kazanılan mal demektir. Bir görüşe göre çok miktarda pamuk tohumu zihin bulanıklığıy­la yorumlanır. Pamuk tohumu: Rüyada görülen pamuk tohumu, sıkıntı ile elde edilen mala işaret eder.

Pırasa ve Soğan Tohumu: Haram mal anlamına gelir.

Soğan Tohumu: Soğan ve soğan tohumu haram mal, dedikodu ve pişmânlıkla yorumlanır.

Maydanoz Tohumu: Maydanoz ve emsâlinin to­humunu yemek, şifâya işârettir.

Ebegümeci Tohumu: Güzel kazanca delalet eder. Bu rüyâ şifâ ve menfaatle yorumlanır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER