Rüyada Tılavet Secdesi Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Tılavet Secdesi Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 5.09.2021 15:05:38

Rüyada Tılavet secdesi görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Tılavet secdesi görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Tılavet secdesi görmek ne anlama gelir? Rüyada Tılavet secdesi görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Tılavet secdesi görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Tılavet secdesi görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Tılavet secdesi görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bir kimse Rüyada Sure i A rafta bulunan secde ayetini okuyup secde etse, iyilikle emredip kötülükten nehy etme vazifesini üzerine alir ve bu vazife ile sereflenir. Secde ayetini okuyarak secde eden kimse, Allah a kullukta devam eder.

Isra Suresi ndeki secde ayetini okumakla secde ettigini görse, Allah korkusundan dolayi çok aglar ve O nu çok zikreder. Meryem Süresi ndeki secde ayetini okuyup secde ettigini görse, nimete, bolluga, dünya ve ahiretce yükseklige nail olmaya isarettir. Ancak onun makamina geçmeye layik olmayan çocuk ve vasiden birisinl kendisine halef birakan kimse bu tabirden istifade edemez, Hacc Suresi ndaki ilk secdeyi okuyarak secde ettigini görse, bulundugu gaflet sebebiyle nasihatla korkutulmasina, ikinci secdeyi okuyarak secde ettigini görse, onu itaata tesvik etmeye ve iyilikle emr, kötülükten nehy etmeye isarettir.


Furkan Suresi ndeki secde ayetini okuyarak secde ettigini görse, ibadetten usanmaya ve masiyete yönlemeye; hata isleyen kimsenin Allah u Teala hakkinda hüsn i zarinina ve güzel itikadina isarettir. Nemi Suresi ndeki secde ayetini okuyarak secde etse, isminin yüceligine ve bid at sahibi kimselerin yaninda iyilikle söhret bulmaya, meliklerin yaninda sözünün geçerliligine, dogruluguna ve fahis söz nakletmesine isarettir.

Eger ""Elif, lam, mîm"" Süresindeki secde ayetini okuyarak secde ettigini görse, Allah u Teala ya (C.C.) imana ve onun indinde olan seylerden kork maya ve Allah in (C.C.) fazlina ragbet göstererek tövbe ve namaza devama"" isarettir. Sad Suresi ndeki secde ayetini okuyarak secde ettigini gören kimse Allah yoluna döner. Sükrünü yerine getirmeyecegi nimete nail olur. Fussilet Suresi ndeki olan secde ayetini okuyarak secde ettigini görse, Allah u Teala nin ve idarecilerinin emirlerini yerine getirmesine isarettir.

Necm Süresi ndeki secde ayetini okuyarak secde ettigini görse, isyankar için tövbeye ve kötü islerden çekinmeye ve Allah u Teala ya (C.C.) ibadet etmeye isarettir, insikak Suresi ndeki secde ayetini okuyarak secde etmek de, günah islemekten kaçinip kormaya isarettir, ikra Suresi ndeki secde ayetini okuyarak secde ettigini görse, tövbe etmesine, günahlardan vaz geçmesine, bos ve malayani seylerle insani cehenneme sokacak fiilleri terk etmesine isarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER