Rüyada Ter Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Ter Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 5.09.2021 18:00:29

Rüyada Ter görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Ter görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Ter görmek ne anlama gelir? Rüyada Ter görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Ter görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Ter görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Ter görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyasında terlediğini gören kimse büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Ama terlediği yer hamam ise tam tersi sıkıntıdır.

Rüyada terlemek, hasta için şifadir. Terlemeyi arzu etmeyen kimsenin gördügü ter ölüm teridir. Saglam bir kimsenin rüyada terlemesi, bir hizmet veya sanat sebebiyle ona ariz olacak bir sıkıntıdır.

Rüyada terlemek dünyaca mazarrata işarettir. Bir kimse rüyada normal bir şekilde terlediğini görse, o kimsenin arzusu yerine gelir. Rüyada koltuk altinda meydana gelen terin pis kokusu, halklı sahipleri için, kötü bir isim yapmakla mal ve servete kavuşmaya işarettir. Ter, maldır. Bu sebepten bir kimse rüyada vücudundan ter aktigini görse, O kimsenin ter miktari malı gider. Bazen de rüya sahibinin rüyada gördügü ter karşılasacağı zorluga işarettir.

Rüyada Ter Görmek; Rüyada terlediğini gören kimse, muradına nail olur. Bu rüya hasta için şifa bulmaya delalettir. Bir şahsın terinin rüya sahibine bulaştığını görmek, o kişiden gelecek mal veya miras ile tabir olunur. Başkasının terinin kendisine bulaştığını gören, o kimse sayesin­de hayır ve servet sahibi olur. Terlediğini gören zarar ve ziyana uğrar.

Bazı diyanet rüya tabircileri, eti yenen hayvanın teri helal mal, eti yenmeyen hayvanın teriyse haram maldır, diyorlar. Bir hayvanın terlediğini görmek iki türlü yorumlanır: Yorgunluk ve sı­kıntı, mal va menfaat. Bir hastanın terlediğini görmek, o hastanın iyileşe­ceğine işarettir. Bir rivayete göre de hasta ölür.

Ruyada Terlemek; Vücudunun her tarafından ter çıkıp sızdığını görenin malı zarara uğ­rar. Bazı rüya tabircileri, terlemek yorgunluğa da delalet eder, demişlerdir. Diyanet rüya tabircileri, terlemek hayata, bir rivayete göre yorgunluk ve zahmete delalet eder, demişlerdir. Terlemek,, selâlmete delildir. Alnından ter akan, kendi gayretiyle muradına erer. Vücûdunun her tarafından ter çıktığını gören, mal kaybeder.


Ebu Said El Vaiz: Ter içinde kaldığını görenin ihtiyacı giderilir. Alnın­dan ter aktığını gören çalışıp çabalayarak arzusuna kavuşur. Terlemek maddi zararlarla tabir olunur.

Kirmanî: “Terlediğini görmek ihtiyaç sahibi için işinin yolunda gitmesi­ne, hasta için şifaya, fakir için zenginliğe, zengin için sıkıntı ve zahmete, tüccar ve esnaf için kazancını yorularak elde etmeye işarettir,” der.

İbn-i Şirin: “Vücudundan ter aktığını gören malından zarar eder. Akan ter yere düşerse zarar daha büyük olur. Terleyip elbisesinin ıslandığını gören ailesi ve çocukları için mal biriktirir. Terin beyaz ve güzel kokulu ol­ması helal mala, renginin bozuk ve kötü kokulu olması da haram mala de­lalet eder,” demiştir.

Nabluslu Abdulgani: “İsteyerek terlediğini görmek hasta için şifaya, sı­kıntıda bulunan için refah ve mutluluğa; yorgunluk veya hastalık sebebiy­le terlediğini görmek hastanın ölümüne, sağlam insan için zahmetli hizmet ve sanata işarettir,” demiştir.

Rüyada Ter Kokmak; Diyanet rüya tabirleri yorumcuları terin güzel kokmasında bir zarar yoktur. Kötü kokulu ter ise şerre delalet eder. Kirmanî’ye göre, güzel kokan ter görmede zarar yoktur, pis kokulu ter görmekse iyi değildir. Koltuk teri­nin kötü koktuğunu görmek zinaya yahut vebaya işarettir. Vali ya da hü­kümdarın koltuğunda kötü kokan ter görmesi servet biriktirme konusunda zulüm ve haksızlıkla kötü şöhret sahibi olması demektir. Güzel kokulu ter, helâl mala, kötü kokulu ve çirkin renkli ter, haram mala işarettir. Koltuk terinin fena koktuğunu gören, zinâ eder. Bu rüya vebâ ile de yorumlanır. Devlet idarecisinin kötü kokması, onun zulüm edeceğine ve bu yolla mal biriktireceğine de­lildir.

Rüyada Ter Silmek; Terini silmek: Rüyada terini sildiğini gören kimse, sevinç içinde kalır. Bazen bu rüya, ele geçecek paraya da işaret eder. Rüyada ter silmek veya terini silmek; gayet nazik ve kibar olduğunuz için her toplulukta çok sevildiğinize delalettir.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER