Rüyada Temel ve Duvar Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Temel ve Duvar Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 5.09.2021 19:15:24

Rüyada Temel ve duvar görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Temel ve duvar görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Temel ve duvar görmek ne anlama gelir? Rüyada Temel ve duvar görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Temel ve duvar görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Temel ve duvar görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Temel ve duvar görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Temel görmek din kuvveti ile yorumlanır. Temel ne kadar kuvvetli olursa, dini inanci da o kadar kuvvetli olur. Ibni Sirin e (RA) göre; duvar, erkeğin dünyadaki hali ile tabir olunur.

Rüyasında sağlam, kuvvetli bir duvar yaptığını görmek dünyada onun iyi bir kimse olduğuna işarettir. Eski bir duvarı yıktığını görmek, mal veya ilim edinmeye; eğer yıktığı duvar yeni ise, gam ve kedere düsmeye; eger duvar ince ve zayıf ise, dünyada halinin kötü olusuna ve işlerinin ters gideceğine işarettir.


Rüyasında bir duvar üzerinde ayakta durdugunu görenin, işleri yolunda olmaz. Duvarda asılı olduğunu görmek, hal ve malının son bulduğuna delildir. Bir duvarı yükselttiğini gören birini yüksek bir mevkie çikarır. Veya halka yardim eder. Bir duvari yiktigini gören, bir insani isinden ve ekmeğinden eder. Kirmani ye göre; bir duvar yaptığını veya yıkık bir duvarı tamir ettiiini gören, isi bozulmus olan bir adamin halinin düzeltilmesine çalisir. Bir memleketin veya bir mescidin duvarinin yikilmasini görmek, o yer büyüklerinden birinin bir musibete ugrayacagina delalet eder. Cabir ül Magribi ye göre;

Rüyada duvar görmek büyük bir kimse ile tabir olunur. Duvarin yüksekligi o kimsenin rütbe ve mevkiine delalet eder. Bir eski duvari yiktigini görenin hali düzelir. Yeni bir duvari yiktigini görenin hali bozulur. Cafer i Sadik a göre; çamur ve tugladan bir duvar görmek, dininin iyilesmesine; kireçten ve kerpiçten bir duvar yaptigini görmek, niyetinin bozulmasina ve fesadina; tas ve kireçten duvar yaptigini görmek, gururlu bir kimse olduğuna delalet eder. Halid El Isfahani ye göre; duvar büyük bir adamdır.

Bir duvara dayandığını gören, büyük bir kimseye dayanmıs olur. Bir duvara ata biner gibi bindiğini gören, dünyaya binmis olur, Duvara asili oldugunu gören, serefini kaybeder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER