Rüyada Temel Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Temel Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 5.09.2021 19:20:23

Rüyada Temel görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Temel görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Temel görmek ne anlama gelir? Rüyada Temel görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Temel görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Temel görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Temel görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bilginlere, alim meclislerine, dinin esaslarına, alimlerin bindiği hayvan ve araçlara, yolcu gemilerine, yaşlı kadınlara, Cami temelleri salih topluluklara delalet eder. Rüyada sağlam bir temel kişinin iyi bir iş sahibi veya şirket sahibi olacağına işarettir.

Rüyada görülen temeller, alimlere veya alimlerin bulunduklari meclislerine yada bindikleri hayvanlarina yahut yolculuk gemilerine isarettir. Bazen de temeller, kadinlara isarettir. Bazen temel, erkegin idaresi altinda, bazen de ilim ve san atina kendisine itimat edilen seye yahut dinin esas aslina isarettir.

Rüyada birtakim temellere malik oldugunu gören kimse zevcelere, evlat, hidayet ve ilme erisir. Bazen de bu rüyayi gören, hasta oldugundan yolculuk yapmaktan aciz kalir. Cami temelleri, salih kavimlere, mesken temelleri, izzetli ve namuslu saliha kadinlara, kilise temelleri nefislerine uyan ve gafil kimselere isarettir.

Rüyada temel görmek bolluk içinde dilediği gibi güzel ve konforlu bir hayat süreceğine, çok üzüldüğü ve sıkıldığı anlarda bile işine sığınacağına, işlerinin her geçen gün yoluna gireceğine ve yollarına hayırlı kısmetlerin çıkacağına, her zaman kişiyi yeniliklere yöneltecek işlere girişileceğine, çok zor olayları çok kısa bir zamanda çözeceğine, geçiminin daha kolay hale geleceğine rivayet eder.

Rüya alimlerine göre rüyada temel kazmak maddi anlamda rahatlamaya, huzurlu ve mutlu bir yuva kuracağına, ilim irfan sahibi kişiler ile dost olacağına alamettir. Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada temel atmak bazı kişiler ile kurulacak çeşitli iş birliktelikleri ile hayal edilen herşeye kavuşulacağına, musibetlerin ve dertlerin kişinin yakasını bırakacağına, rüya sahibinin dayanağı olmayan şeylere itibar etmeye başlayacağına delalettir.


Rüyada hastane temeli görüldüyse bir kere yaptığı hataya bir daha yapmayacağına, başka kimselere de yardım edeceğine, atacağı adımlar ve göstereceği sabır sayesinde hiç düşünmediği kadar büyük başarılara imza atacağına, varolan sorunlarının üzerine yeni sorunların ekleneceğine, yaralayacağına ve küstüreceğine, hoş bir sürprizle karşılaşılacağına yorulur.

Rüyada taş temel görüldüyse iş hayatında girdiği her işte büyük kazanç elde edeceğine, çekemeyen kişilerin vermeye çalıştığı zararların boşa çıkacağına, bir kere yaptığı hataya bir daha yapmayacağına, mutlu ve huzurlu bir hayat sürüleceğine, sağlam bir kariyer edineceğine, büyük adımlar atacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada derin temel görüldüyse rahatlığa erileceğine ve sorunların kısa zaman içinde çözüm bulacağına, sıkıntı ve endişenin ortasına düşeceğine, sorunlarına yardım etmek için başka kişileri bulup onlarla çalışacağına, uzun süredir ayrı olunan biri ile biraraya gelineceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada apartman temeli görülmesi duaların Allah katında karşılığını bulacağına, hasta olan kişi ile irtibata geçeceğine, hem dünya hayatında hem de ahiret hayatında yüksek mevkilere erişmek ve ulu kişilerden olmak adına savaşacağına, yeni bir işe girilerek yeni bir hayat kurulacağına rivayet eder.

Rüyada temel kazmak görülmesi sorumsuzlukları yüzünden büyük sıkıntılara girilen bir kişi ile aradaki bağların kopartılacağına ve hakkaniyetli bir paylaşım içine girileceğine, sevdiği kişilerden birinin yaptığı büyük bir hata yüzünden başının çok ağrıyacağına, hidayete ermekle birlikte tüm aile yaşantısını da bu yönde değiştirip ve düzenleme yoluna gideceğine, yapılan işte bol kazançlı bir mevkiye sahip olunacağına, rüyayı gören kişinin keyfinin kaçacağına alamettir

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER