Rüyada Tavşancıl Kuşu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Tavşancıl Kuşu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 6.09.2021 19:45:13

Rüyada Tavşancıl kuşu görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Tavşancıl kuşu görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Tavşancıl kuşu görmek ne anlama gelir? Rüyada Tavşancıl kuşu görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Tavşancıl kuşu görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Tavşancıl kuşu görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Tavşancıl kuşu görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada tavşancil kuşu, kendisiniien yakını ve uzağı korkup, emin olmayan heybetli ve sert saltanat sahibi bir zata delalet eder.

Eger rüyada tavsancil kusunun evinin üzerine kondugunu veya evinin arasinda oldugunu görse, Azrail (A.S.)a delalet eder. Tavsancil kusuna rastgeldigini ve onun kendisine itaat ve inkiyat ettiğini gören kimse, ümitsiz, sert ve heybetli bir melike yaklaşır. Kendisine itaat, inkiyat etmediğini gören kimse de, sert olan melikten korku üzerine bulunur. Tavşancıl kuşunun yavrusu, sultana yaklaşan yiğit bir çocuktur.

Rüyada tavşancıl kuşunun tırnaklarıyla kendisini dövdüğünü gören kimse, mal ve canca sıkıntıya girer ve o şahsın bulunduğu mahalle halkına bir musibet erişir. Bir kimse rüyada tavşancıl kuşunun etini yediğini görse, o kimsenin tamahkar bir adam olduğuna delalet eder. Rüyada tavşancıl kuşunun bir ağaç üzerinde olduğunu gören kimse, hayır, bereket ve nimete nail olur. Tavşancıl kusunun düz bir sekilde uçtugunu gören kimse, ihtiyaçlarını temin eder. Ve bütün düşmanlanna galip gelir.

Bir kimse rüyada tavsancil kuşunun büyük bir kaya veya yüksek bir yer üzerinde durduğunu görse, bir şeyi yapmaya başlamak arzusunda bulunan kimse hakkinda hayra, bir seyden korkan veya misafir olan kimse hakkında da hayırsızlığa delalet eder. Tavşancıl kuşunun başına düştügünü gören kimse, ölür.


Tavşancıl kuşuna bindiğini görse, bu rüya serefli, büyük ve zenginler hakkinda onlarin ölümlerine delalet eder. Fakirler hakkinda ise, servet sahibi bir kavmin, yaninda olmakla onlardan çokça faydalanmaya delalet eder. Yolculukta bulunan kimse, hakinda da o kimsenin yolculugundan dönecegine delalet eder.

Bir kimse rüyada tavsancil kusunun kendisini korkuttugunu görse, o kimsenin büyük bir zat taratindan korkutulmasina delalet eder.. Bir kimse rüyada tavsancil kusunun kendisine yaklastigini, kendisine bir seyler verdigini veya anlayacagi bir sekilde konustugunu görse, hayir ve menfaata delalet eder.

Bir kimse rüyada bir kadinin tavsancil kusu dogurdugunu görse, o kadin asker veya bir kavmin yahut birçok kavmin büyügü ya da baskani olacak bir çocuk dogurur. Köle olan bir kimse rüyada ölmüs bir tavsancil kusu görse, efendisinin ölecegine delalet eder. Bir kimse bir tavsancil kusu tirnaklariyla kalp ve bagirsaklarini tuttugunu ve halkin toplanti yerine biraktigini görse, o kimsenin bir çocugu olur ve o çocuk bulundugu sehir ve kasabanin sevilen ve meshur bir kisisi olur. Hirsiz ve hilekar kimselerin rüyada tavsancil kusunu görmeleri onlarin azaba düsmelerine delalet eder.

Kendisini tavsancil kusunun sirtladigini ve onunla beraber baska bir yere uçtugunu gören kimse, san ve serefe nail olur veva uzak bir yere yolculuga çikar. Tavsancil kusuyla kavga ettigini gören kimse, devletten birisi veya güç sahibi bir kimse ile münakasada bulunur. Harpte bulunan btr kimsenin tavsancil kusunu görmesi, yardima ve düsmanini ser bulmasina delalet eder. Zira tavsancil kusu manasina gelen isim Resülullah (S.A.V.)m sancaginin adidir. Bazan da tavsancil kusu tüylerinin oklarda kullanilmasina binaen çok mala ve harbe delalet eder. Tavsancilm kusunun disisini görmek, hatali ve kusurlu kadinlara, yavrulari da zinadan olan çocuklara delalet eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER