Rüyada Tavan Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Tavan Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 6.09.2021 20:20:11

Rüyada Tavan görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Tavan görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Tavan görmek ne anlama gelir? Rüyada Tavan görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Tavan görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Tavan görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Tavan görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Değerli bir adama; Ahşap tavan gururlu, toprak tavan mütevazi insana, beton tavan kaba saba insana; Tavanın çökmesi afete yahut evin erkeğinin vefatına, Tavandan üzerine bir şey düşmesi korku ve üzüntüye, tavanda görülen çatlaklık gün ışığı yahut gökyüzzü görülürse hayra, manevi derecelere, Tavandan su damlaması gözyaşına, Tavanın hasar görmesi nimetin azalmasına, Açık renkli ve berrak tavan mutululuğa ve iç huzuruna; kirli ve koyu renk tavan iç sıkıntısına, Tavana çıkıp oradan inememek hapse girmeye delalet eder.

( Ayrıca Bakınız; Tavanarası.) Tavanın yüksek olması ferahlık, huzur, mevki, nüfustur. Evinin tavaninin yikildigini görmek, o evde oturanlarin veya ev sahibinin ölümüne delalet eder. Tavanin aktigini veya damladigin görmek, bir ölü için aglamaya veya bir hasta için dua etmege; tavanin toprak veya kiremitlerinin uçtugunu görmek, mali giderek fakir düsmege, elinden nimetinin alinmasina; tavanin üzerinde ot bittigini görmek, bir takim kimselerin hilesine kapilmaga; tavanin yarildigini görmek, istenmeyen bir isin yapilmasina delalet eder.

Bazi tabircilere göre; tavanin güzel ve süslü olmasi, sahibinin büyük bir mevki sahibi olduguna; tavanin çökmesi büyük bir musibete isarettir. Ebu Sait El Vaiz e göre, evin tavani eger tahtadan ise yüksek mevkii olan bir adama delalet eder. Bir tavan altina girip gök yüzünü göremedigini görmek, evine hirsiz girmesine, tavan direklerinin kirilmasi kötü bir akrabanin ölmesi demektir.

Abdulgani Nablüsi ye göre; Rüyada tavan görmek, iyi kalpli bir erkekle tabir olunur. Bir evin tavaninin yikilmak üzere oldugunu gören, böyle bir kimse tarafindan korkutulur. Tavandan toprak dökülerek elbisesini kirlettigini görenin, eline mal geçer. Tavanin direklerinden birisinin kirildigini görmek, bir felaket sonunda ev halkinin ölümüne delalet eder.


Rüyasinda tavanın üstüne çıktığını, inmek istediği halde inemediğini gören, hapse girer. Tavanın tahtalarını tutmakta olan çatı direği kötü, fakat yüksek bir mevki sahibi bir kimse ile tabir olunur. Bu direğin kırıldığını görmek, o zatin ölümüne; kırıllmayarak sadece yerinden düştüğünü görmek de işinden atılmasına işarettir. Oda tavanın başına yıkıldığını ve kendi de altında kaldığını gören, azap ve musibete uğrar.

Odanin tavaninin altinda yildizlari görenin evi yikilir. Araliklarindan gökyüzünün göründügü bir tavanin altina girdigini görenin evine akrabasindan biri girerek bazi kiymetli seylerini çalar. Evinin tavaninin yikildigini gören ölür. Tavandan su damladigini görenin evinde, bir ölü veya hasta için gözyasi dökülür.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen tavan kadri yüce bir adamdir. Eger tavan agaçtan ise o gururlu bir adamdir. Rüyada tavani kendi üzerine düsüyor gibi gören kimseye kadri yüce bir kimse tarafindan korku erisir. Bir evin tavanindan kendi üzerine toprak düstügünü ve elblselenne dokundugunu gören kimse korkudan sonra mala nail olur.

Eger rüyada evin tavaninin agacinin kirildigini görse, gökten inecek bir afet ve bela sebebiyle ev sahibinin ölecegine isarettir. Bir kimse rüyada evinin tavanina girdigim ve oradan gökyüzünün görülmez oldugunu görse, o kimsenin evine hirsiz girer ve esyalarim çalar. Bir kimse evinin tavaninin yikildigini görse ev sahibinin ölecegine işarettir. Bir kimse rüyada evinin damladigini görse o evde bir hasta veya bir ölü uzerine ağlanacağına işarettir. Rüyada evinin tavaninda olduğunu ve oradan inmek istediği halde inemedigini gören kimse hapse gireceğine isarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER