Rüyada Taş (kaya) Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Taş (kaya) Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 6.09.2021 23:40:05

Rüyada Taş (kaya) görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Taş (kaya) görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Taş (kaya) görmek ne anlama gelir? Rüyada Taş (kaya) görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Taş (kaya) görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Taş (kaya) görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Taş (kaya) görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Taş menfaatle tabir olunur. Rüyada evinizin içinde büyük bir tasin bulundugunu görmeniz, yakında büyük bir kimse tarafindan bir menfaat göreceginize isarettir.

Sokağınızda yol üzerinde bir taşın bulunduğunu görmek, memur iseniz derecenizin artacagina, ticaret yapiyorsaniz kazancinizin fazlalasacagina, ev kadını iseniz kocanızın size karşı sevgisinin artacağına; kapınızın önünde kapıdan çıkamayacak kadar, büyük bir taş bulunduğunu, bu yüzden evinizden çıkamadığınızı görmek, yakın akrabalarınızdan birinden büyük miktarda bir mirasa konacağınıza. Yahut piyangonun büyük ikramiyesinin size çikacagina delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yerde veya duvarda görülen tas, ölüme isarettir. Bazen de, kati kalplilere, gafillere, cahillere ve issizlere isarettir. Bundan dolayi tasa sahip oldugunu veya satin aldigini ya da tas üzerinde bulundugunu gören kimse, zikredilen vasiftaki kimselere zafer bulur. Yahut bu vasiflari tasiyan bir kadinla evlenir.


Taş olduğunu gören kimse Allah a asi, kalbi kati ve dini bozuk olur. Hasta ise ölür. Bunlar olmazsa, felç hastaligina yakalanir.Gökten yer üzerindeki herkese tas yagdigini veya canilere yagdigini gören kimsenin kalbi kati olduguna veya o yer halkina dagitilacak vergiye isarettir. Gökten düsen tasin kirilip parçalan evlere siçrasa, musibet ve belalarin o sehre dagilmasina isarettir. Gökten halk üzerine taslarin atilmasi, veba, yahut çekirge, dolu, rüzgar, yagmur ve borç gibi seylerden o yere gelecek azaba isarettir.

Taşa bindiğini gören kimse bekar ise evlenir.Bogazina tas asildigini gören kimseye üzüntü ve keder erisir. Baston île tasa vurdugunu ve tas yarilip ondan su aktigini gören kimse fakir ise zengin, zengin ise zenginligi artar. Bazen de taslar, ibadet eden ve zahit insanlara isarettir. Degirmen taslari, allmlere, çocuklara, zevcelere ve mala işarettir. Bundan dolayi degirmen tasma sahip oldugunu gören kimse ilim ve lezzete, nail, mal ve silahla düsmana galip olur. Bahsi geçen taslardan birisini yüklense ve ondan bir agirlik hissetse, hissettigi yükün ağırlığı ve hafifligi miktarinca kalbi kati birisinden üzüntüye düser.

Yesil taşlar, göz ve kulak agrısına, doktora, allme, rütbe sahibine, rahata, geçime, menfaata ve faydalı sanata işarettir. Rüyada, mermer taşının yerine adi kaldırım taşını görmek, rütbelerin, bineklerin, yerlerin ve geçimin degişmesine alamettir. Nitekim mermer taşını kaldırım taşı yerine döşemek de hayra işarettir. Kaldırım taşının zarurî olan yerlere döşenmesi ülfete, birliğe, genişliğe, keder ve üzüntülerin dağılmasına, rizka ve elbiseleri yenilemeye işarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER