Rüyada Suyolu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Suyolu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 9.09.2021 22:55:37

Rüyada Suyolu görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Suyolu görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Suyolu görmek ne anlama gelir? Rüyada Suyolu görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Suyolu görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Suyolu görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Suyolu görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Kadına, mala, alim kimseye, evlenmeye, hizmetçilere ve işçilere, çarşı pazara, her çeşit rızık yollarına, Sulama amacıyla ark kazmak (açmak) zenginliğe, ailesine iyi bakmaya, arkın yolunu (suyunu) kesmek evin nafakasından kesmeye, bir yakınını kendinden uzaklaştırmaya, Evinde yahut bançesinde (tarlasında) ark aktığını görmek üzüntüden kurtulmaya ve hayra erişmeye, akırkın önünnü kapanması insanlardan bazınının kıskançlığına, İşlek yol kenarlarındaki yahut mahelle aralarınkadi arkı görmek bazen zina yapmaya; Suyolu ( su kanalları) rızık kazanma sebep ve vasıtalarına, yolcunun gittiği yola, insanın boğazına, Suyolu kişinin özel mülkü ise kendi hayatına, umuma aitse insanların hayatına, Evler arasında akan temiz su kanalları (arkları) temiz ve müreffeh hayata, Akarsuyun üzrenden çör çöp toplamak pamukla bedeninin bazı yerlerini temizlemeye, Yerleşim alanlarına giren temez su yolları orada yaşayanlar için her türlü hayra, Her türlü akarsudan etrafa su taşması halk için kötü ve yaramaz haberlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Akarsu, Dere, Nehir...)

Rüyada su yolu görmek ihtiyaçlarını kolaylıkla gidereceğine, tövbe etmeden vefata, uzun zaman önce yapılmış ve sürekli vicdan azabı çekilmesine sebep olan şeylerden ötürü rüya sahibinin tövbe istiğfar edeceğine ve karşılaştığı üzücü olaylardan ötürü yardıma muhtaç insanlara destek olacağına, sıkıntılardan ve zorluklardan kurtulacağına, bazı iş konularında önemli devlet büyüklerine danışılacağına, yapılan işlerin kazanç getirmenin aksine zarara yol açacağına işarettir.

Rüyada su yolu yapıldıysa yapılan ortaklıkların bozulacağına, hane içinde yaşanan tartışmaların sona ereceğine, kazancının epey düşeceğine ve aile hayatında hiç aklına gelmeyecek olaylar ile karşılaşacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada su yolu açmak yapılan işlerin yarardan çok zarar getireceğine, çok zarar edeceği bazı olaylar yaşayacağına, hem rahat bir hayata kavuşacağına, bedeninin ve ruhunun da şifaya kavuşacağına, yapılan iyiliklerin karşılığının alınacağına alamet eder.

Rüyada su yolu kazdığını görüldüyse kendi işlerini yoluna soktuktan sonra yardım isteyen bazı kişilere yardımcı olacağına, sahip olunan zenginliğin elde gideceğine, onlar tarafından yüceltileceğine, yakın bir zaman içinde yüklü miktarda kazanç elde edileceğine, hayırlı kişiler ile çıkılan bir yolda çok güzel işlere imza atılacağına yorumlanmaktadır.

Rüya alimlerinin tabirlerine göre rüyada tarlada su yolu açmak iş hayatındaki ve aile hayatındaki huzuru kaybedeceğine, kazancın her geçen gün daha da çoğalacağına, büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşanacağına, varını yoğunu kaybedeceğine yorulmaktadır.


Rüyada suyun yolunu değiştirmek maddi olarak büyük bir kayıp verileceğine, rüya sahibinin geçim derdinin biteceğine, helal ve makbul olan dünya mallarına sahip olacağına delalettir.

Rüya alimlerine göre rüyada suya yol vermek sahip olacağı dünya mallarını alın teri ile hak edeceğine, buna rağmen çok büyük kazançlar elde edeceğine, eşlerine karşı baskın davranacaklarına ancak her koşulda anlayış görecekleri için bu durumun ilişkiye zarar vermeyeceğine, etrafındaki insanlara Allah rızası için çok büyük yardımlarda bulunacağına, bazı büyük sorunlarla uğraşılacağına, çalıştıkça da Allah’ın kendisine hep daha fazlasını nasip edeceğine delalet ettiği söylenir.

Rüya tabircilerine göre rüyada su yolunda yürümek kırgınlık yaşanan bir kişi ile barışılacağına ve üzüntü duyulan bir olayın düzeltileceğine, gözü karalığı sayesinde de birçok işi yapmayı becererek zenginliği yakalayacağına, endişelerin ve korkuların geçeceğine, elinde bulunan işleri de çok kısa zamanda ve pek zorluk çekmeden bitireceğine yorumlanmaktadır.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada suyun yolu kapatması ancak gelen yardım tekliflerini reddedeceğine, rakipleri ile daha kolay rakip eder olacağına ve kısa süre sonra da onları tamamen geçeceğine, sosyal bir kişi olunmasından dolayı iş konusunda çok başarılı olunacağına, hayırlı bazı adımlar atacağına, karşısına dikenli ve çakıllı yolların çıkacağına, aile hayatında yaşanan sorunların yavaş yavaş unutulacağına işaret eder.

Rüyada su yolu temizlemek rüya sahibi için iş hayatında yaşadığı bütün sorunları aşacağına, çok güzel çalışmalar yapacağına, hayırlı  ve bol kazançlı bir işe girip zenginliğe sahip olacağına inanılmaktadır.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada su yolu kazmak eğitimle ilgili verilecek bir karar üzerine yurt dışına çıkılacağına, hayırsız olaylar yaşayacağına, ahiret hayatına da hazırlık yapacağına, çok güzel ve mutluluk verici bu adım ile sevgi dolu ve çok büyük bir huzura ereceği bir yuvaya sahip olacağına alamet ettiğine inanılır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER