Rüyada Susen Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Susen Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 9.09.2021 23:05:35

Rüyada Susen görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Susen görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Susen görmek ne anlama gelir? Rüyada Susen görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Susen görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Susen görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Susen görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Vaktinde olmak sarti ile, dikili susen görmek hayir ve çocugu olacagina delalet eder. Koparilmis susen görmek hayir degildir. Bir kadin bir susen dali koparip kocasina verdigini görse, kocasindan bosanir. Akrabasindan birine verdigini gören, onlardan uzak düser.

Kirmani ye göre; rüyasinda bir susen dali verdigini görmek, ayriliga ve sert sözler söylemege delalet eder. Cabir ül Magribi ye göre; susen kökü, fena huylu ve görünüsü çirkin bir hizmetçiye isarettir, Mevsiminin disinda susen görmek iyi degildir. Kendisine bir susen verildigini gören vesveseye düser, rüyasinda yataginin etrafinda parçalanmis susenin koparilip atilmis oldugunu görmek, etrafinda aglayip dövünenlere delalet eder. Eger rüya sahibi hasta degilse, keder ve sikintiya delalet eder. Ebu Salt El Vaiz e göre; susen, iyi huylu ve dindar kimseler için iyi, fena huylular için ise kötü bir söhrettir.

Rüyada süsen çiçeğini görmek, kötü ve hoş olmayan şeylere ve insanlar için kötü bir çığır açmaya delalet eder. Ancak rüyada vaktinde olmak şartı ile dikili süsen görmek, hayra ve çocuğu olacağına delalet eder.

Koparılmış süsen görmek, hayır değildir. Bir kadın bir süsen dalı koparıp kocasına verdiğini görse kocasından boşanır. Akrabasından birine verdiğini gören, onlardan uzak düşer.


Kirmani’ye göre; rüyasında bir süsen dalı verdiğini görmek, ayrılığa ve sert sözler söylemeye delalet eder.

Cabirül-Magribi’ye göre; süsen kökü, fena huylu ve görünüşü çirkin bir hizmetçiye işarettir. Mevsiminin dışında süsen görmek, iyi değildir.

Rüyada kendisine bir süsen çiçeği verildiğini gören vesveseye düşer. Rüyasında yatağının etrafında parçalanmış susenin koparılıp atılmış olduğunu görmek, etrafında ağlayıp dövünenlere delalet eder. Eğer rüya sahibi hasta değilse keder ve sıkıntıya delalet eder.

Ebu Sait El-Vaize göre; süsen görmek, iyi huylu ve dindar kimseler için iyi, fena huylular için ise kötü bir şöhrettir
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER