Rüyada Sur Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sur Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 10.09.2021 19:25:32

Rüyada Sur görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sur görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sur görmek ne anlama gelir? Rüyada Sur görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sur görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sur görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sur görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Allah yolunca savaşan mücahidlere, ululuk sahibi devlet başkanına ya da bu nitelikteki diğer devlet yöneticilerine; Sur bazen önde gelen alim ve evleyalara, hakla batılı ayıran şeriate ve çok sevince, Dervaze, büyük sokak ve sur kapılarını gündüzün kapallı görmek, burada meydana gelecek hoş olmayan durumlara; bu kapılardan girmek iyi ticarete, sanata ve ve rızka, Bu kapıları açık görmek bir işe girmeye, Şehrin hisarları, kale ve surları üzerinde olmak korktuğundan emin, umduğuna nail olmaya; buralarda görülen olumsuzluklar ileri gelen kimselerde görülecek olumsuzluklara delalet eder.

Daha geniş yorum için Dervaze ye bakınız.( Kıyamet Suru için Bakınız; İsrafil a.s. ) Rüyada kale suru görmek, devlet baskanina veya Islam seriatina tabir olunur. Bir kalenin surunun yikildigini görmek, o yer devlet büyügünün ölümüne, din ve seriatin yolunda gitmeyecegine, o yerde emniyetin ve asayisin azaldigina; surdan bir parçanin kopmus oldugunu görmek, o yer devlet büyüklerinden birinin ölümüne delalet eder.

Rüyada yeni bir sur yapıldığını görmek, o yerde büyük bir devlet adamı olacağına, surun bazı yerlerinin tamir olunduğunu görmek, o yere yeni bir amir geleceğine işarettir.


Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen sur Allah (C.C.) yolunda cihat eden mücahitlere veya yahut sehrin relsine ve muhafizina işarettir. Bazen de sur, o sehrin abid veya lim olan birisine hakla batil arasını ayıran seriata, bazı kere de sevince işarettir.

Bir kimse rüyada surlardan birinde olduğunu görse, o kimse düsmanindan ve korktugundan emin olur. Bir kimse rüyada bir şehrin burçlarinin yıkıldığını görse, o şehrin vali ve muhafızı ölür veya görevinden alinir. Bir kimse rüyada bir sehrin burç ve surunda bir gedik meydana geldiginde hatta o geldikten şehrin içerisine bir arslan veya sel yahut hırsızların girdiğini görse o şehirde Islamın zayiflamasına, ilmin revaçsızlığına isarettir. Meçhul burç ve sur islam, ilim, Kur an, mal, emniyet, takva ve duaya ve düsmanlardan korunulacak her seve, zevce, zirh, seyyit ve babaya işarettir. Bir kimse rüyada şehrin burç ve surlarinin hayvan gibi yürüdügünü görse, sultan bir isinden dolayi o burç ve sur un yürüdügü tarafa yolculuk yapar.

Bir şehrin surlan, mütevelli ve hakime isaret ettigi zaman, duvarinin yüksek yerleri hakim ve mütevellinin etbaa ve hizmetçileridir. Surların yüksek yerleri, düşmanin haline muttali olmaya işarettir. Eger sehrin suru, mala isaret ederse, onun burçlari o malin bekçisidir. Eger sehrin suru, melike işaret ederse, o surun burçlan, melikin hazırlığı, silah ve hububatıdır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER