Rüyada Süprüntü Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Süprüntü Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 9.09.2021 23:30:31

Rüyada Süprüntü görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Süprüntü görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Süprüntü görmek ne anlama gelir? Rüyada Süprüntü görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Süprüntü görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Süprüntü görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Süprüntü görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada süprüntü bulunan bir yeri görmek, dünya ile tabir olunur. Ashaptan bazilari Rasulullah (SAV) Efendimizden dünyanin halini sorduklarinda, Risaletpenah, mezbeleyi isaret buyurmuslardir. Bu bakimdan, bazı yorumculara göre; bu dünyada yenilecek ve giyilecek veya mal ve hayvanlar öldükleri, yok olduklari zaman çöplüge giderler. Ve süprüntü olurlar. Bu ölçüye göre, dünya süprüntüyü temsil ediyor demektir.

Rüyasında bir çöplüge veya süprüntü yiğini üzerine çıktığını gören, eger Orada oturursa, dünyayı eline alir, dünya ona her şeyini verir. Bir rivayete göre sıkıntı içine düşer. Süprüntü, her çeşit malla da tabir olunur, diyenler de vardır. Rüyasında mendiline, yahut cebine çöp doldurduğunu gören, mal sahibi olur.

Rüyasinda evinden çuval veya bir kapla çöp alıp dışarı çikarak döktüğünü gören malını boş şeylere harcar. Bir çöplükten çuval veya bir kapla süprüntü alip evine getirdigini gören, mal ve para kazanip zengin olur. Çöplük, bazılarının söylediklerine göre, mal ve paranın toplu bulunduğu yer, yani hazinedir.


Bir çöplüge sahip , olduğunu gören, çok zengin olur. Bir çöplügü satın aldığını gören, çok para kazanacak bir işe başlar ve gittikçe zenginleşerek mal ve mülk sahibi olur, Abdulgani Nablüsi ye göre; rüyada çöplük görmek, dünya; çöp ise mal ve para ile tabir olunur.

Rüyasında kendini bir çöplügün üstünde gören veya satın alan veya kendisine miras kalan veya evi çöplük haline gelen hasta veya her hangi bir sebeple korkuyorsa, bunlarin hepsinden kurtulur. Dünyada kendisine büyük kazanç yollari açılır ve kisa zamanda zengin olur. Fakir ise zengin olur, yahut önemli bir mirasa konar, bekar ise çok zengin bir kızla evlenir. Bazı yorumcular, çöplüğü insanların dükkani, magazası gibi iç yeri olarak tabir etmişlerdir. Çöplük üzerinde oturduğunu gören, büyük bir şeref sahibi olur.

Bir çöplükte soyunduğunu gören işinden olur. Hasta ise ölür, zengin ise fakirleşir. Bir baska rivayete görede: Rüyada süprüntü görmek, adi ve pis islerde bulunan kimse için hayra, fakirler hakkında servet, mal ve esyalarinin çokluguna işarettir. Zenginler için reisliğe ve onların mal eşyalarının çokluğuna bütün insanlar nazannda erişecekleri izzet ve şerefe işarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER