Rüyada Sulu çamur Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sulu çamur Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 10.09.2021 19:40:29

Rüyada Sulu çamur görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sulu çamur görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sulu çamur görmek ne anlama gelir? Rüyada Sulu çamur görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sulu çamur görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sulu çamur görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sulu çamur görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bir kişinin Rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düşeceği üzüntü ve kedere, erişecegi fitne ve mesakkate delalet eder.

Bir kimse rüyada sulu bir çamurda yürüdügünü görse, o yer halki ve çamura giren kimse için, üzüntü, keder ve korkuya delalet eder. Keza bir kisinin sertçe yagan bir yagmurda yürüdügünü görmesi, o yagmurdan ona isabet eden miktarca üzüntü, keder ve korkuya düsmesine delalet eder. Bazı tabirciler bir kimsenin rüyada sulu olan bir çamurda kendisini görmesi, o kimsenin yerce olan eksikliğine delalet eder.

Hasta olan bir kimsenin rüyada sulu çamur görmesi, onun hastalığının devam etmemesine delalet eder. Ancak kendisinin sulu bir çamurdan çıktığını bu halde o hastanm hastalıktan kurtulmasına, sihhat ve afiyete kavuşmasına delalet eder. Hasta olmayan bir kişi rüyada çamurda yürüdüğünü veya çamura girdiğini görse, o kimse bir belaya veya zindan ve hapse ya da sultanın yaninda çesitli mihnetlere girmeye delalet eder.

Çamurdan kurtuldugunu veya elbise ve bedenini çamurdan temizlediğini gören kimse, dince kendisinde bulunan günahtan veya dünyaca keder ve zayiattan kurtulur Eger çamurdan kurtulamaz ve elbisesini de temizleyemezse, o sahsa isabet eden çamur miktarinca günah ve keder isabet eder.


Rüyada çamur yoğurup kerpiç yapmada, asla hayır yoktur. Çünkü bu rüya, o kerpiç kuruyup toprak oluncaya degin, keder, bela ve düsmanliga delalet eder. Eger kerpiç kuruyup toprak olursa, zahmet, sıkıntı, bela ve düşmanlıktan sonra nail olacağı mala delalet eder. Çünkü toprak maldır. Sulu çamur düsmanlık ve sıkıntıya bazan da borca veya irz ve namus hakkında söz söylemeye delalet eder.

Sulu çamur bazan «Andolsun biz insani çamurdan (süzülmüs) bir hülasadan yarattik.» (Sürei Müminin, Ayet 12) mealindeki ayet geregince, haniminin erkek bir çocuga hamile olduguna delalet eder. Çamur yolculugun muattal kalmasina ve namazi yarida kesmeye delalet eder. Sulu balçik manasina olan ""vahai"" kelimesi türetildigi zaman yil manasina olan ""havi"" kelimesi yapildigindan, bir seyin üzerinden bir sene geçmesine delalet eder.

Bazan da sulu çamur, nimet veya serre yahut Allah (C.C.)i inkar etmekle iftihar etmeye delalet eder. Bir kimse rüyada basini saç ve sakalini sulu çamurda bulunmus oldugunu görse, o kimsenin ekincilikle ugrasmasina toprak ve çamur isleriyle mesgul olmasma delalet eder. Sulu sivik bir topragin çamur oldugunu gören kimse, güzel bir sekilde anilir ve bu hal onun Allah (C.C.)a itaat etmesine bir vesile olur. Sulu çamurun un veya yogrulmus hamur oldugunu gören kimse,. çalisarak helal ve güzel bir rizka nail olur.

Çamurun siyah, renginin kırmızı olduğunu gören kimsenin, bir yerden diğer bir yere yahut bir topluluğa geçmesine veya o kimsenin beyazı siyaha tercih etmesine delalet eder. Çamurun renginin kirmiziliktan siyaha dönüstügünü gören kimse siyahi beyaza tercih eder. Bazan da sulu çamur kötü ahlakli sert ve az hamile kalan bir fena kadina delalet eder. Kuraklik ve kitlik zamaninda rüyada sulu çamur görülmesi, mahsulatın çokluğuyla müjdeye delalet eder. Görülen çamur bir kuyudan olursa, mirasa veya bereketin meydana çıkmasına ya da kuyunun sahibinin emanet ve sırlarına delalet eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER