Rüyada Sultan Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sultan Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 10.09.2021 19:50:29

Rüyada Sultan görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sultan görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sultan görmek ne anlama gelir? Rüyada Sultan görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sultan görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sultan görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sultan görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Mülkün gerçek sahibi Allahü Teala ya; Sultanı hoşnut ve güleryüzlü görmek, ilahi ceza ile rüya göreni korkutan kimseye yahut Allah ın rızasına erdiren işleri yapmaya, Sultanı gazaplı görmek namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye, Sultaan olduğunu görmek ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için, onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar verecek olan fitne ve karmaşaya yahut başka bir musibete, Meliki (hükümdarı, devlet başkanını, sultanı) öldürdüğünü görmek büyük bir iş talep etmeye ve bunu başarmaya, Hastanın melik olması ölmesine, Sultanla birlikte olmak, onun iltifat ve ikramı, sohbet ve diğer hallerin tamamı rüyayı gören için her türlü hayır ve iyiliklere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Devlet Başkanı.) Önemli kimse, mevki ve para sahibi kişidir.

Kişi rüyasında sultan olursa istediğinden daha fazla yükselecek demektir. Bir kimse Rüyada sultanı sebepsiz olarak dargın görse, rüyayı görenin namaz ve ibadetinde yaptığı bid ata veya gördüğü dargınlık kadar dininin bozukluğuna işarettir. Eger sultani güler yüzlü ve sevinçli olarak görse, ondan emin oldugu miktarda din ve dünyaca erişeceği hayır ve yüksekliğe, ucuzluk ve bolluğa ve halinin düzgün olduğuna işarettir.


Bir kişinin rüyada, normal olarak kendisinin olamayacağı bir mevkide bulunduğunu görmesi ölümüne işarettir. Rüyada, sultan oldugunu gören kimse halkin nazannda büyütülür ve muradina kavuşur.

Sultanın kendisiyle konustuğunu gören kimse, şeref ve yüksekliğe nail olur. Bazen de, eğer o kimse layıksa uyanıkken sultanla konuğur, ya da o kimse şöhret ve nimete nail olur. Eğer hapis ise, hapislikten kurtulur, fakir ise zenginleşir, tüccar ise kazancı çok olur, düşmanlık halinde ise bundan kurtulur.

Sultanla yemek yedigini gören kimse şereflenir ve yediği yemek miktarı kurtuluş ve zafere erer. Sultanın, kendisine dünya esyalannda bir sey verdisini görse, o verdigi esyanin kiymetince serefe nail olur.Sultanin hasta olarak görülmesi, dinindeki hastaligina, tebaasina zulmetmesine ve o sene içerisinde vücudunun sihhatli olmasina işarettir. Bir kimse sultan ile kucaklaştığını veya onunla tokalaştığını ve aralannda iyiliğe dair bir söz söylendiğini görse, o kimsenin sultan veya servet sahibi birisinin yaninda halinin iyi olmasına işarettir. Sultanla yemek yedigini gören kimseye, yemek miktarı, sultan tarafindan bir üzüntü ve keder erişir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER