Rüyada Su Yolu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Su Yolu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 10.09.2021 20:40:22

Rüyada Su yolu görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Su yolu görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Su yolu görmek ne anlama gelir? Rüyada Su yolu görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Su yolu görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Su yolu görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Su yolu görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada su yolu görmek, bir kadina veya mala, yada bir alime delalet eder. Rüyada su yolunu akittigini gören kimse, evlenir. Mal ve geçime nail olur. Yahut nefsi özellikle din ve dünyasi için yahut bütün halka bir hizmette bulunur.

Bazı tabirciler, rüyada su yolu gören kimseye, hane halkı tarafındandan bir zarar erişir, dediler. Su yolu hizmetçilere veya kölelere yahut bir yere gitmek için hazırlanan hayvanlara delalet eder. Bazan, su yolu lağıma bazan da çarsı ve dükkan gibi rızık yollarına delalet eder.

Rüyada ziraatini sulamak için bir ark kazdığını görse, zenginliğe, çoluk çocuğunu yedirip içirmeye delalet eder. Ziraat ve tarlalara akan arki kestiğini görse, çoluk çocugunun nafakasını keser.

Eğer evli ise, hanımını boşar. Yahut hanımını ailesi ve kavmi arasindan çıkarır. Bazan rüya sahibi, vakfini iptal yahut kölesini azad eder. Yahut kendisinin hizmetinde bulunan ve faydali olan bir kimseyi, hizmetinden defeder.

Rüyada evinde veya bostanında bir ark aktığını gören kimse, üzüntülü ise, bundan kurtulur. Veya hayra erişir. Arkin önünün kesilip kapandığını görse, o kimsenin yapacağı islerine fesatlık ariz olur. Veya hizmetçisi kendisinden hamile kalır.

Bu sebeple üzüntü ve kedere girer. Meçhul bir lagima sidigini yaptigini gören kimse harama yaklasir. Yahut hizmetçisi ya da hanimi yüzünden tehlikeye düşer. Lağım evin hizmetçisine delalet eder. Çünkü halkin pislikleri lağıma akıp gider. Bazan da su yolu, zina yapmaya delalet eder. Özellikle yollarda ve mahalle arasinda akan su yolunun, zina yapmaya delalet etmesi, daha fazladir. Bazan lagim kederden kurtulmaya delalet eder.

Çünkü lağımın tıkanıp kapanması ev halki için üzüntü ve kederdir. Normal, sekilde akıyorsa ev sahibi üzüntü ve kederden halas olur. Bir kimse evinin lağımının tıkanmış olduğunu görse, o kimsenin hanımı kendisinden nefret edip kaçar, esya ve sanatı geçersiz kalir ve bu suretle mahzun olur. Bazan da prostat olmak suretiyle o kimseye bet edecek sıkıntıya delalet eder.

Rüyada bir ark kazdığını ve ondan da su aktığını gören kimse, hile içine girer. Kuyu kazdığını ve su çıkmadığını gören, kimse birisine hile eder. Rüyasında su yolları yaptığını gören, hile yapip ahalinin malini almayı düşünür. Yaptığı su yoluna başkasının suyunu akıttığını gören, halka hiyanet eder. Yaptığı veya evvelce yapılmış olan bir su yolunda su aktığını görmek, nikah ile tabir olunur.

Bostanını su yolundan gelen su ile suladığını gören, nesi varsa bir kadına veya hizmetçisine harcar. Bir rivayete göre, akrabasından biri ile cinsi ilişkide bulunur. Kirmani ye göre; bir eve veya bostana su yolundan su aktigini gören, kederli ise bundan kurtulur. Su yolunun tıkandığını görenin hali vakti bozulur.


Yahut hizmetçisi ondan hamile kalarak bununla suçlanir. Kimin oldugu bilinmeyen su yolunda sularin aktigini görmek, haram is yaptigina, bir hizmetçi kadin ile suçlanacagina delalet eder. Bir su yolu yapip su akittigini gören, keder ve sıkıntıdan kurtulur.

Abdulgani Nablüsi’ye göre; rüyada su yolu ve ark görmek, rizkin kaynagi, evi, araci olarak tabir olunur. Eger su yolu, herkes için yapilmis ise, halkin hayatina; Özel ise sahibinin geçimine delalet eder. Su yolundan akan su, iki tarafina tasmadan akiyorsa, sahibi için bol geçime ve güzel bir hayata; eger iki tarafina tasiyorsa, o yer halkina veya sahibine hüzün, keder ve gözyasina; su yolu, evler arasindan geçip suyu da saf ve tatli ise bolluk, mutluluk ve iyi bir hayata delalet eder.

Bir rivayete göre akan suya sahip oldugunu gören, yüksek bir mevkie, menfaate ve faydaya nail olur. Bir su yolunun saf ve tatli suyu ile bir mahalleden geçtigini ve halkin bundan faydalandiklarini görmek o yerde bela ve salgin bir hastalik varsa geçecegine; eger kitlik ve yokluk içinde iseler, Allah (C.C.) tarafindan bereket ve ucuzluga kavusacaklarina; ticaretin artacagina; eger su bulanik veya tuzlu veya herkese zarar verecek derecede taskin ise, halkina bir kötülük gelecegine isarettir. Su yolunun kendi evine aktigini görenin bu rüyasinin tabiri yalniz kendisine aittir.

Suyun bostanina veya tarlasina aktigini gören, bekarsa evlenir, evli ise çocugu olur. Bir evde su yolundan kan aktigini görmek, ev kadininin kötü haline ve ahlakina; su yolunun tastigini ve herkese zarar verdigini görmek o mahalle balkinin kötü bir haber alacaklarina delildir. Tarla veya bostanini sulamak için bir ark açip su akittigini gören, evlenir. Bir su yolunu bozan esini bosar, bir su yoluna arkasini dönüp gittigini gören esi ile kavga eder ve onunla konusmaz. Bir rivayete göre, vefat eder. Bostan veya tarlasina su yolundan su yerine kan aktigini görenin, karisi baska bir erkekle iliskide bululur.

Su yolundan su içtigini gören, mutlu yasar, bolluk içinde olur. Eger su bulanik ve aci ise, hayati keder, sikinti ve korku içinde geçer. Bazilari suyun bulanikligini ve aciligini derecelerine göre hafif veya agir hastalikla yorumlamaktadirlar. Bazi tabircilere göre böyle su yollari ve arklar insanin hizmetçileri, veya baska bir rivayete güre de, vücudunun azalar olarak tabir edilmektedir, iyi ve kötü görülecek rüyalar bunlara göre kiyaslanarak yapilmalidir. Rüyada su yolu görmek, bir kadina veya mala, ya da bir allme isarettir.

Rüyada su yolunu akittigini gören kimse, evlenir. Mal ve geçime nail olur. Yahut nefsi özellikle din ve dünyasi için yahut bütün halka bir hizmette bulunur. Bazi tabirciler, rüyada su yolu gören kimseye, hane halki tarafindan bir zarar erisir, dediler. Su yolu hizmetçilere yahut bir yere gitmek için hazirlanan hayvanlara isarettir. Bazen, su yolu lagima bazen de çarsi ve dükkan gibi rizik yollama isarettir.

Rüyada ziraatini sulamak için bir ark kazdigini görse, zenginlige, çoluk çocugunu yedirip içirmeye isarettir. Ziraat ve tarlalara akan arki kestigini görse, çolukçocugunun nafakasini keser. Eger evli ise, hanimim bosar, hizmetinde bulunan ve faydali olan bir kimseyi, hizmetinden defeder.

Rüyada evinde veya bostaninda bir ark aktığını gören kimse, üzüntülü ise, bundan kurtulur. Veya hayra erişir. Arkin önünün kesilip kapandığını görse, o kimsenin yapacağı işlerine fesatlik karışır.. Bu sebeple üzüntü ve kedere girer. Bazen de su yolu, zina yapmaya işarettir, özellikle yollarda ve mahalle arasinda akan su yolunun, zina yapmaya işaret etmesi, daha fazladir. Bazen lağım kederden kurtulmaya işarettir.

Çünkü lağımın tıkanıp kapanması ev halkı için üzüntü ve kederdir. Normal şekilde akıyorsa ev sahibi üzüntü ve kederden kurtulur. Bir kimse evinin lağımının tıksnmış olduğunu görse, o kimsenin hanimi kendisinden nefret edip kaçar, eşya ve san ati geçersiz kalir ve bu Suretle mahzun olur. Bazen de prostat olmak Suretiyle o kimseye isabet edecek sikintiya isarettir. Rüyada bir ark kazdigini ve ondan da su aktığını gören kimse, hile içine girer. Kuyu kazdığını ve su çikmadığını gören kimse, birisine hile eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER