Rüyada Su kuyusu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Su kuyusu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 12.09.2021 00:40:20

Rüyada Su kuyusu görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Su kuyusu görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Su kuyusu görmek ne anlama gelir? Rüyada Su kuyusu görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Su kuyusu görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Su kuyusu görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Su kuyusu görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bakınız; Kuyu. Rüyada su kuyusu, gülen ve neseli bir kadina, rüyayi gören kadin ise güzel ahlakli bir erkege delalet eder. Kuyu mal ilim, evlenmek, iri ve sisman kimseye, yahut hapise, bag ve bu kagiya veya hileye delalet eder, Bir kimse rüyada bir kuyu kazsa, kuyudan su çiksa, zengin bir kadmla evlenir ve ona hile eder. Çünkü kuyu kazmak hiledir.

Eger kuyudan su çıkmazsa evlendiği kadının malı yoktur. Bir kimse kendisini bir kuyudan su içtiğini görse, o kuyuyu kendisi kazmış ise o kimse kendi hilesiyle bir mala malik olur. Kuyuyu kazan kendisi değilse o kuyuyu kazanın, yahut onun adasinin, veyahut ondan sonra kalan evlad ve torunlarının hilesiyle yine ona mal isabet eder.

Bir kimse bir mahalle veya bir ev ve bir köyde eski bir kuyu görse, oradan gelip geçenler o kuyudan ip ve kova ile su çikarip içseler, o yerde geçimlerinde kendisinden istifade ettikleri bir kadın veya kadının kocası veya kıymet ve işlerine nezaret eden bir kimsesine ve bu işte onun için güzel isim ve medh edilmesine delalet eder.

Kuyunun suyu taşıp dışarı çıktığını görmek, o bölgede meydana çıkacak üzüntü, keder ve agğlamalardır. Kuyunun dolup dişarı taştığını görmekte bir beis, şiddet ve zarar yoktur. Bostanını sulamak için kuyu kazdığını gören kimse hanımıyla buluşmak için ilaç alır.

Kuyudan akan sudan daha fazla suyun taştığını ve evlere doldugunu gören kimse üzerine vebal ve günah olacak bir mal isabet eder. Evin duvarlarını yarıp suyun dışarı çıkması ise üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Suyun çıktığı miktarca malında noksanlık ve telef meydana gelir. Suyu bulanık bir kuyuya düstügünü gören kimse baskanin cebbar ve zalim adamlarinin birisiyle bir tasarrufta bulunur ve o adamın zülmüne ve hilesine uğrayarak işi güçleşir. Eğer su saf olursa temiz bir insanla, iş yapar ve ondan razı olur. Kuyu üzerinde oturduğunu gören insan hilekar biriyle iş yapar fakat onun hilesinden halas olur.


Kuyudan çıktığını veya sarktığını gören ve o kuyunun suyu da tatlı su olsa bu kuyu o adamin dünyasidir o tatli su miktarinca temiz rizikla riziklanir ve ömrü uzun olur. Gördügü kuyunun suyu yoksa ömrünün tükendigine alamettir.

Rüyada kuyunun yıkılması hanımının ölmesine delalet eder. Ayaklarının kuyuya sarktığını gören kimse malının hepsi veya bazısı ile hile ve gadre uğrar. Kuyuya indiğini ve yarısına geldiği zaman ezan okuduğunu gören kimse yolculuga çıkar. Kuyuya inip çıkmak için yol yaptığını görse o kimse reislik ve valilige, yahut ticaret ve kazanca ve müjdeye nail olur. Kuyunun yarisina indigi zaman ezan okundugunu isitse, vali ise azledilir tüccar ise ticaretinde zarara uğrar. Denilir ki, bir kimse kendi evi ve arazisinde bir kuyu görse o kimsenin geçimi bol olur, çetinlikten kolayliga kavusur ve ummadığı yerden menfaat görür.

Kuyuya düstüğünü gören kimsenin rütbe ve makamı düşer. Bazan kuyu, ana babaya, çocuga, terbiye edici ve ögretmene, kabre, hileye, sövmeye, ihtiyaçlari def etmeye, yolculuga, herhangi bir arzuya, cimrilige ve iyilige delalettir. Her kuyu için baska baska tabir vardir. Ev kuyusu görmek, ev sahibine, mal ve dükkanma, hanimina, hizmetçisine, malina, ölümüne ve hayatina delalettir, Isleyen kuyu, muattal yolculuk ve harekata, yol üzerindeki kuyular dahi mescid veya liamana delalet eder.

Bazan da yol üzerindeki kuyular, herkesle zina eden kadinlara delalet eder. Sicak kuyular, onlarin behçilerine ve etrafinin isleriyle ugrasanlara, yollardaki kuyu ise sikintidan sonra feraha delalet eder. Çünkü bunda insanlarin bazisi mesud ve zengin bazisi da fakir olmaktadirlar. Bazan da bu kuyu ilim merkezine ve talebe için okullara delalet eder. Çünkü onlardan bir kismi o medreselerden ilim ve fazilet alarak, bazilari da ilim almadan mezun olurlar. Susuz kuyu görmek hile ve hurdaya, yolculuk esnasinda islenen cinayetten dolayı içinde görse, o yere duasıyle insanlarin menfaat görecegi birisinin gelmesine delalet eder. Bazan bu rüya o belde halkinin düşmanlanna galip ve bereketlerinin çok olmasina, bazan da ihtiyaçlari zamaninda faideli yagmurun yağmasına delalet eder. Bir kuyu üzerinde durup temiz ve berrak suyundan içtigini gören alim ise .içtigi su kadar ilim ve fazilete nail olur. Fakir ise zengin, bekar ise evlenir ve hanimi hamile ise çocugu olur. (Bahusus suyu kova ile içtiyse) Bunlarin hiç birisi olmazsa o kimse için bir sebep olur.

Eger ihtiyaçli ise ihtiyaci giderilir ve yolculugu arzu ediyorsa yolculuga çıkar ve bu yolculugundan fayda hasıl olur. Eger bir arzu ve isteği varsa buna kavuşur. Eğer kuyunun ipi kuyuya yakinsa iyilik sahibi bir insana. uzaksa cimri birisine delalet eder. Kuyunun suyunu yere batmis görse, Allah'a sirk kosma ve küfre delalet eder. Kuyu bazan da dinde süpheye delalet eder. Çünkü abira in tersi süphe manasina olan «reybu dir Kuyuya baktigini gören kimse, bir kadinla evlenmek için düsünür ve kadının emrini gözleyerek onda büyük hayra erer. Kuyunun dürüldügünü gören kimsenin hanımı hasta veya lohusalik halinde ise hastaligindan halas olur. Bir kuyu suyundan içtigini gören kimseye bir hastalık ariz olur.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER