Rüyada Su Arkı Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Su Arkı Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 12.09.2021 01:05:16

Rüyada Su arkı görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Su arkı görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Su arkı görmek ne anlama gelir? Rüyada Su arkı görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Su arkı görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Su arkı görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Su arkı görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bakınız; Suyolu. Rüyada su arkı görmek, han, dükkan, sanat ve yolculuk gibi rizkin gelecegi yerlere ve sebebine delalet eder.

Bazan, bostanları sulamakla beraber suyu olduğundan çekmesine binaen yara ve çıbanlara delalet eder. Bazan da sulamaga ve yolcuların gittigi yola delalet eder. Çogu kere, bogaza delalet eder. Çünkü boğaz vücudun su kanalıdır.

Rüyada su kanalı halkın hayatma delalet eder, eğer umum halk için olursa. Yahut yapanın hayatına delalet eder, eğer hususi olursa. Bir su akıntısı ki, bir adam onu kapatıp orada boğulmassa tabirce nehir akıntısı gibi degildir.

Ancak, rüyada hasseten ona sahip olan bir kimse için güzel hayattır, eger suyun akacağı yerden dışarı taşmaz ise, eger akacagi yerden sag ve sol taraflara tasarsa, o yer halki için üzüntü ve kederdir. Su kanali evler arasında akarsa, suyu tatli ve saf olursa yine tabir temiz bir hayattir. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada akan bir suya sahip olsa reislik ve menfaata nail olur, dediler.

Bir kimse rüyada çöp ve süprüntü ile dolu bir kanal görse halbuki onu yıkayıp onda olan seyi temizlese, o kimse pamuk kullanarak kendisini temiz tutar, Ayağından su aktığını görse, o kimsenin vücudunda su toplanır.


Bir kimse rüyada şehrin dışından içine doğru bir kanalla temiz su aktığını ve halkın o sudan içerek Allah (C.C.)a hamd ettiklerini ve kaplarını doldurduklarını görse, o zaman da şehir halkı veba ve taun hastalıklarına düşmüşlerse onlardan halas olurlar.

Allah’u Teala Hazretleri onlarin hayatlarını kurtarır. Eger onlar bir şiddet ve sıkıntı içinde iseler, Allah’u Teala onlara ya devamli yagmur veya yiyecek ya da rızıklarında ucuzluk ve bolluk, genişlik, yasayışlarında refah ihsan eder.

Eger onlarda zikrolunan şeylerden birisi yoksa Allahü Teala (C.C.) onlara alişverişlerinde çok mal ihsan eder. Ve satılmayan mallarına revaç verir. Mezkur kanalin suyu bulanir, tuzlu yahut kanalın haricine tasar ve halka zarar verirse, kış mevsiminde nezle, yaz mevsiminde sitma gibi salgin hastaligin halka ariz olmasina, yahut yolculuk ve gurbette bulunanlardan kendilerine çirkin bir haberin gelmesine ya da haram zenginlik ve habis mala delalet eder. Fakat mezkur kanalin sadece kendi evine yahut dükkanina aktigini görse, rüyanin tabiri o suyun temiz, saf ve mutedil bir sekilde akmasiyla rüya sahibine aittir.

Bir kimse bir kanalın bostan veya tarlasina aktığını görse, bekar ise, evlenir yahut bir cariye alarak onunla cinsi münasebette bulunur. Eger kendisinin hanımı ve cariyesi varsa, bostan ve tarlası da gelen suyu içtiyse veya bostanın nebatati bitti ise, o kimse zevce veya cariyesiyle cinsi münasebette bulunur ve gebe kalırlar.

Ev içinde görülen kan kanali o evde bulunan kadının bozukluğuna delalet eder. Suyu kanalından çikararak halka zarar verdigini görmek, bir taraftan halk üzerine gelecek ve onlarda yayılacak kötü ve yaramaz haberlere delalet eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER