Rüyada Sövmek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sövmek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 12.09.2021 01:35:13

Rüyada Sövmek görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sövmek görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sövmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Sövmek görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sövmek görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sövmek görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sövmek görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Küfretmek, söven için yüceliğe, kendisine sövülen için zillete, Adi bir kimsenin iyi bir insana sövmesi, sövene o iyi kimseden gelecek belaya, Sövüldüğünü görmek, o cihetten gelecek eziyete, neticede intikamını almaya; Bazen sövülmek, söven kimse üzerindde bulunan hakka; Kendine iyilik eden velinimetini sövdüğünü görmek ana babaya asi olmaya, Haktan yüz çevirmeye ya da o kimseye itaat etmemeye; Kayışıksız bir şekilde bir kimseye sövmek, sövdüğü kimseye mağlup olmasına, Birinin kendisine sövdüğünü ve iftirada bulunduğunu görmek, o kimseye zafer bulmaya, mazlumun zalime zafer bulmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Küfür Küfretmek.)

Rüyada sövmek, sövülen kimse için zillete, soven kimse için de, izzete isarettir. Ancak adi bir adamin iyi bir kimseye sövmest, soven kimseye sövülen kimse tarafindan bir belfi erisir.Bir kimse rüyada birisinin kendisine sövdügünü görse, o kimse tarafindan eziyet ve ceza görür. Ancak sövülen kimse sonra ondan intikamim alir.

Bazi tabirciler, sövülen, kimsenin söven kimse üzerinde bulunan hakkına işarettir, dediler. Rüyada sövmek öldürmeye işarettir. Rüyada itaat etmesi gereken ve kendisine ihsan ve yardımda bulunan bir zata sövmek, anababaya aşı olmaya ve Allah (C.C.)dan yüz çevirmeye veya rüyada sövmüs olduğu kimseye itaat etmemeye işarettir.


Birinin namus ve şerefine sövmek zulme ve haksızlığa, Kâfirin putuna küfretmek onların değer verdiği şeyi reddetmeye delalet eder. Ancak sövülen kinişe sonra ondan intikamını alır.

Allaha Teâlâ’nın verdiklerine karşı nankörlük ettiğini görmek maddi zenginliğe, İnkâr anlamında sövmek onulmaz dert ve hastalığa, zevk ve sefa düşkünlüğüne, hakkı inkâr etmeye, yorumlanır.
Rüyada bir kimse kendisine yakışmayan bir sözle bir kimseye sövdüğünü görse, sövülen kimsenin söven kimseye galip gelmesine yorumlanır.

Bazen sövmek, dinde şüpheye düşmeye yahut ölüm haline vardıktan sonra yeniden hayata dönmeye yorumlanır.

Bir kimse rüyada kendisine halktan birisinin sövdüğünü veya iftira yaptığını görse; mazlumun zalime zafer bulmasına yorumlanır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER