Rüyada Sıtma Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sıtma Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 13.09.2021 23:20:49

Rüyada Sıtma görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sıtma görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sıtma görmek ne anlama gelir? Rüyada Sıtma görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sıtma görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sıtma görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sıtma görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Sıtma borca, güzel elbiseye yahut hamama; Sık sık sıtma olduğunu görmek günahta ısrar ediyor olmaya, Sıtmalı olduğunu görmek sağlıklı ve uzun yaşamaya. çok mala ve insanların kendine gıpta etmelerine, Çok titreten sıtma ibadetlerde gevşek davranıldığına delalet eder. Ölüm derecesindeki sıtma, büyük bir günahtan dolayı kişiye ikazdır.

Rüyada sıtma hastalığına yakalandığını görmek, keder ve sıkıntı ile yorumlanır. Sıtma hastalığı sırasında sayıkladığını görmek, kendisini şaşırtacak kadar kedere ve acıya katlanacağına delalet eder.

Sıtmaya yakalanan birisine yardim ettiğini ve onu iyilestirmeye çalıştığını görmek, sıkıntıya düseri bir kimseye yardım edeceğine işarettir. Bir kimsenin kendisini sıtmadan kurtarmak için yardım ettiğini görmek, her hangi bir yerden yardim ve menfaat görecegine; sitma esnasinda üsüyüp titrediğini görmek sonunda beceremeyecegi bir isi yapmaya çalistigina delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada sıtmaya yakalanmak, borcu ödemeye işarettir. Çünkü sıtma günahlara kefarettir. Bazen de sıtma, korkutma ve tehdide işarettir. Bazen sıtma yaz gününde soğuk ve kış gününde sıcak ve hararetli olu güzel elbiselere işarettir.


Bazen de sıtma , hummadan, evlattan yahut ortaktan muzdarip olup sıkılmaya ve vaadini yerine getirmeye isarettir, Çünkü sıtma her mü minin atesten nasibidir. Sıtma va ona yakalanan kimse ile Allah u Teala nin arasini islah için ölüm meleginin elçisi ve korkutucusudur.

Bir kimse rüyada her gün sıtma oluyor görse, günah işlemekte devam etmesine, gün aşırı oluyorsa, kendisini azaba atacak ve tövbe ettigi günaha işarettir. Eğer sıtma kendisini bir gün tutup iki gün bırakır ve dördüncü günü tekrar yakaladığını görse, o kimsenin azaba düstügüne ve tekrar tekrar tövbe ettigi günahına işarettir.

Fazla titreten sıtma, bir isi benimsemeyip ağır almaya ve batil seylerde acele etmeye isarettir, ölüm derecesinde bir sitmaya yakalandığını hatta ölerek kefenlendiğini gören kimse, bir günah yahut bir cinayette ısrar eder ya da Allah a (C. C.) yakışmayacak şeyi yapmaya cesaret etmesine işarettir.

Bu rüya, sahibinin tövbe istigfar etmesi için korkudur. Bu rüyayi ancak asî ve zalim kimseler görür. Kendisinin sitmali oldugunu görenin ömrü uzun vücudu saglam, mali çok ve insanlarin ona gipta edip siginmalarina isarettir, Çok titreten sitma, kisinin dinî islerinde tembellik ve umursamazligina isarettir. Bazen de sitma, rüya sahibinin girecegi ve orada sikinti ve susuzluga düsecegi hamama isarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER