Rüyada Sırat Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sırat Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 14.09.2021 20:00:46

Rüyada Sırat görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sırat görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sırat görmek ne anlama gelir? Rüyada Sırat görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sırat görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sırat görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sırat görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Sırat köprüsünü rüyada görmek veya üzerinde yürümek, kara ve deniz yolculuğuna işarettir. Köprüden geçerken, ayağının kaydığını görmek, onun büyük bir işe girişeceğine ve bu işte başarıya ulaşacağına işarettir.

Rüyada sırat köprüsünü görmek veya onun üzerinde yürümek, her türlü yolculuğa yorumlanır. Köprüden geçerken, ayağının kaydığını görmek, büyük bir işe atılacağına ve bu işte büyük başarılar kazanacağına yorumlanır.


Rüyada sırat üzerinde ayakta durdugunu görmek, egri islerinin düzelmesine; sirattan geçtigini görmek, bela ve kazalardan emin olmaya, sırattan geçerken düştügünü görmek, fitne ye fesada ve musibete delalet eder.

Kirmaniye göre; sırattan selametle geçtiğini gören, hayir ve kurtuluş yoluna girer, Sırattan geçerken düşen, bulunduğu iste hayırlı şeyler yapmaz ve halk önünde kötü bir insan olarak taninir. Ebu Sald El Vaiz e göre; sirat üzerinde bulundugunu görmek, dinde doğru olmaya; sırattan ayağının kaydığını ve bu yüzden ağladığını görmek, dininden gafil olduğuna, ama sonunda affa uğrayacağına işarettir.

Abdulgani Nablusi ye göre; sırat üzerinde yürüdügünü görmek, denizde yolculuk yapacağına delildir. Eger ayagı kayar veya yan yolda durur ise ölümü muhakkaktır. Sırat üzerinde yürüdügünü gören kimsenin bilgi sahibi olacağını ve dinine bağlı bulunacağını bir çok yorumcular söylemektedirler. Hac yolunda veya herhangi bir yolculukta bulunan bir kimse, o sirada sirattan geçtigini görürse, sağ ve selametle memleketine döner.

DİĞER



DİKKAT ÇEKEN HABERLER